Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Veikla > Veiklos sritys > Sveikatos priežiūros paslaugos > Specializuotos ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos
Specializuotos ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos

Trumpai apie specializuotas ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas (konsultacijas)

Gydytojo specialisto konsultacija laikomas paciento apsilankymas pas jį turint siuntimą dėl konkrečios priežasties (sveikatos problemos, ligos ar profilaktinio sveikatos tikrinimo). Šio apsilankymo metu atliekami pagal gydytojo specialisto kompetenciją visi pacientui būtini tiriamieji bei gydomieji veiksmai ir raštu teikiami patarimai siuntusiajam gydytojui.

Atvejai, kada pacientai į gydytoją specialistą gali kreiptis neturėdami siuntimo:

  1. pacientas atvyksta į sveikatos priežiūros įstaigą dėl būtinosios atitinkamo specialisto pagalbos;
  2. pacientas lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba jam skirtas ilgalaikis stebėjimas (dispanserizacija pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus);
  3. pacientas kreipiasi dėl gydytojo dermatovenerologo konsultacijos.

Gydytojo specialisto konsultaciją sudaro iki trijų apsilankymų dėl tos pačios priežasties, mokama už kas ketvirtą apsilankymą.

Konsultacijos skirstomos į antrinio ir tretinio lygio konsultacijas. Kiekvieno lygio gydytojų specialistų konsultacijos dar skirstomos į paprastas konsultacijas ir išplėstinės konsultacijas, kurių metu atliekami papildomi tiriamieji ir gydomieji veiksmai.

Daugiau apie specializuotas ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas (konsultacijas)

Teisės aktai, reglamentuojantys specializuotos ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugų teikimą

Atnaujinta: 2019-08-14