Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Veikla > Veiklos sritys > Sveikatos priežiūros paslaugos > Medicininė reabilitacija > Trumpai apie medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas
Trumpai apie medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas
Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir kompensacinių priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas siekiant maksimaliai atstatyti ir sugrąžinti sutrikusias funkcijas (sveikatos grąžinamasis, antirecidyvinis gydymas), jas kompensuoti (ambulatorinė reabilitacija, reabilitacija II, reabilitacija III, pakartotinė reabilitacija) ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį (palaikomoji reabilitacija).
 
Medicininė reabilitacija taikoma asmenims po sunkių operacijų ir traumų ar sergantiesiems lėtinėmis ligomis.
 
Medicininės reabilitacijos paslaugos skiriamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo".
 
Apie reabilitacijos reikalingumą sprendžia gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Kokia reabilitacinio gydymo rūšis ir gydymo trukmė bus pasirinkta, priklauso nuo paciento būklės ir ligos sunkumo.

 

47072447614_4cb5b6d81b_o.jpg 
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.  
Atnaujinta: 2019-11-12