​Dienos chirurgijos paslaugos
Dienos chirurgijos paslauga – planinė asmens sveikatos priežiūros paslauga, kurios metu atliekama gydomoji ir (ar) diagnostinė intervencinė procedūra. Dienos chirurgijos paslauga skirstoma į vienos dienos chirurgijos paslaugą ir pratęstos priežiūros dienos chirurgijos paslaugą:
  • Vienos dienos chirurgijos paslauga – planinė asmens sveikatos priežiūros paslauga, kai gydomoji ir (ar) diagnostinė intervencinė procedūra atliekama pacientui, atvykstančiam į Įstaigą ir išvykstančiam iš Įstaigos tą pačią dieną.
  • Pratęstos priežiūros dienos chirurgijos paslauga – planinė asmens sveikatos priežiūros paslauga, kai atliekama gydomoji ir (ar) diagnostinė intervencinė procedūra ir bendra paslaugos teikimo trukmė yra ne ilgesnė kaip 24 valandos.
 
Dienos chirurgija Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, populiarėja dėl kelių priežasčių: naudojant šiuolaikines technologijas (pavyzdžiui, laparoskopiją), gerokai sutrumpėja paciento gydymosi trukmė, o kartu ir rizika užsikrėsti patologinėmis bakterijomis. Kartu pacientas neatitraukiamas nuo jam įprastos socialinės aplinkos ir gali tęsti gydymą saugioje namų aplinkoje.
 
Dienos chirurgijos paslaugos yra planinės paslaugos ir  teikiamos tik turint gydytojo siuntimą. Prieš teikiant šias paslaugas pacientui turi būti atlikti būtini tyrimai.
 
Dienos chirurgijos paslaugų išlaidos apmokamos pagal giminingų diagnozių grupių (angl. diagnosis-related group) metodą.

Teisės aktai, reglamentuojantys dienos chirurgijos paslaugų teikimą

 

Atnaujinta: 2020-08-06