Jungtinė Karalystė

Darbo ir Pensijų skyrius (Department for Work and Pensions - DWP) - tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau - ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Kreipkitės į gydytoją, kuris priklauso nacionalinei sveikatos draudimo sistemai (National Health Service - NHS), ir pateikite jam savo Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) . Jei dėl sveikatos būklės negalite pats kreiptis į gydytoją ir norite jį iškviesti į namus, paskambinę į gydymo įstaigą pasiteiraukite, ar gydytojas priklauso Jungtinės Karalystės nacionalinei sveikatos draudimo sistemai.

Tokių gydytojų ir ligoninių sąrašus rasite visuose pagrindiniuose pašto poskyriuose,Škotijoje - sveikatos valdybose (Health Boards) , o Šiaurės Airijoje - Centrinėje paslaugų įstaigoje (Central Service Agency) .

 

Vaistai

Vaistus, kuriuos Jums išrašys gydytojas, galėsite įsigyti kiekvienoje vaistinėje, kartu su receptu pateikę savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Prireikus siuntimą į ligoninę išduoda Jus gydantis gydytojas.

Jei Jums reikalinga neatidėliotina pagalba, galite tiesiai kreiptis į ligoninę, priklausančią nacionalinei sveikatos draudimo sistemai.

 

Mokestis už suteiktas paslaugas

Jūs turėsite sumokėti gydytojui už paslaugas tam tikrą paciento mokestį, kuris yra nekompensuojamas.

Būtinoji medicinos pagalba - nemokama.

Priemoka už medikamentą siekia apie £ 6,50 (svarai sterlingų). Išimtys taikomos vyresniems nei 60 metų asmenims, asmenims iki 18 metų , nėščiosioms.

Už dantų gydymą (odontologijos paslaugas) paciento priemoka gali sudaryti 80 proc. visos kainos (išimtys taikomos nėščiosioms, vaikams iki 16 metų, studentams iki 18 metų).

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 999 arba 112.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Jungtinėje karalystėje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:


Department for Work and Pensions 
Tyneview Park, Whitley Road, Benton, 
Newcastle Upon Tyne NE 98 1BA
England
Tel. 0044 191 218 7547
Faks. 0044 191 218 7307
Tinklalapiai http://www.dwp.gov.uk, 
http://www.thepensionservice.gov.uk/contactus/contact-pod-form.asp
Atnaujinta: 2014-03-25