Akių lęšiukai

Apie akių lęšiukų operacijas

Jei atsiranda regėjimo sutrikimų, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins regėjimą ir, jei reikia,     parašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai.

Šis gydytojas specialistas išsamiai patikrins regėjimą, jei reikia – skirs tyrimus ir gydymą. Gydytojui oftalmologui  nustačius kataraktos diagnozę (dažniausiai ji nustatoma vyresnio amžiaus žmonėms),

gali prireikti operacijos,  kurios metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu.

 

Pacientui svarbu žinoti

Apie tai, ką svarbu žinoti pacientui, kuriam reikalinga akies lęšiuko keitimo operacija, pirmiausia turi informuoti gydantysis gydytojas.

Apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pacientams gydymas tiek operacija, tiek dirbtinis lęšiukas gali nieko nekainuoti.

Svarbu žinoti, kokiomis sąlygomis už operaciją ir akių lęšiuką mokėti nereikės ir kokiais atvejais gali teikti primokėti.

 

Mokėti ar primokėti nereikia, jei:

  • pacientas yra apdraustas PSD ir

  • kreipiasi į gydymo įstaigą, su kuria teritorinė ligonių kasa (TLK)  sudaro sutartį dėl akių lęšiuko keitimo operacijos ir kuri privalo pacientui pasiūlyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą operaciją ir akių lęšiuką.

   

  Gydymo įstaigos, su kuriomis yra sudarytos sutartys dėl PSDF lėšomis apmokamų operacijų ir lęšiukų

  VilniujeVšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose
  VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje
  VšĮ Vilniaus Antakalnio poliklinikoje 
  VšĮ Centro poliklinikoje
  Akių ligų klinikoje UAB „Lirema"
  UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras"
  UAB „Akių lazerinės chirurgijos centras"
  KauneLietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės VšĮ Kauno klinikose
  KlaipėdojeVšĮ Klaipėdos universitetinėje ir VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje
  ŠiauliuoseVšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje
  PanevėžyjeVšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje
  AlytujeVšĮ Alytaus S. Kudirkos ligoninėse

   

  Primename, kad visose šiose gydymo įstaigose PSD apdraustam pacientui turi būti pasiūlyta nemokama operacija ir akių lęšiukas. PSDF lėšomis gydymo įstaigai nustatyta bazine kaina sumokama už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina, todėl pacientui mokėti nereikia.

   

  Mokėti reikia, jei:

   • pacientas neapdraustas PSD;

   • pacientas pasirenka gydymo įstaigą, kuri neturi sutarties su TLK dėl akių lęšiuko keitimo operacijos atlikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis.

    

   Primokėti reikia, jei:

   • pacientas pats pageidautų, kad operacijos metu jam būtų implantuojamas brangesnis įstaigoje pasiūlytas lęšiukas, kurį rekomenduoja gydantysis gydytojas.
    Pacientas, pasirinkęs brangesnį lęšiuką, turi į gydymo įstaigos kasą sumokėti ne viso lęšiuko kainą, o skirtumą tarp pasirinkto ir PSDF lėšomis apmokamo akių lęšiuko kainos. PSDF lėšomis apmokama lęšiuko kaina šiuo metu yra 44,02 eurų ir yra įskaičiuota į bendrą kataraktos operacijos kainą. 

    

   Pacientui svarbu žinoti:

   • kitaip nei aukščiau nurodyta įsigijusiems akių lęšiukus pacientams išlaidos nėra kompensuojamos;
   • visiems apdraustiesiems PSD pirmiausia turi būti pasiūlyta ligonių kasų PSDF lėšomis apmokama operacija, į kurios kainą įtraukta  ir akies lęšiuko kaina;
   • gydymo įstaigoje pacientas turi gauti visą jam reikalingą informaciją apie PSDF lėšomis apmokamas ir apdraustiesiems nemokamai teikiamas paslaugas;
   • visais atvejais, jei kyla klausimų, už ką apdraustas PSD pacientas turi mokėti ar primokėti, reikia klausti gydytojo, jei nepavyksta sužinoti – kreiptis į gydymo įstaigos administraciją;
   • jei gydymo įstaigoje nepavyksta išsiaiškinti, ar teisėtai reikalaujama už ką nors mokėti ar primokėti, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą.


   Kokią pacientams svarbią informaciją turi skelbti ar teikti gydymo įstaigos, sudariusios sutartis tu TLK

   • informaciją apie gydymo įstaigoje teikiamas paslaugas, už kurias ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis;
   • informaciją apie gydymo įstaigoje taikomas priemokas;
   • informaciją apie gydymo įstaigoje teikiamas mokamas paslaugas ir jų kainas.
     

   Aktualijos

   Atnaujinta: 2015-11-18