Akių lęšiukai

Apie akių lęšiukų operacijas

 

Atsiradus regėjimo sutrikimams, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins regėjimą ir, jei reikia,     parašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Šis gydytojas specialistas išsamiai patikrins regėjimą, jei reikia – skirs tyrimus ir gydymą. Gydytojui oftalmologui  nustačius kataraktos diagnozę (dažniausiai ji nustatoma vyresnio amžiaus žmonėms), gali prireikti operacijos,  kurios metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu.

 

Pacientui svarbu žinoti

 

Apie tai, ką svarbu žinoti pacientui, kuriam reikalinga akies lęšiuko keitimo operacija, pirmiausia turi informuoti gydantysis gydytojas. Apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pacientams gydymas tiek operacija, tiek dirbtinis lęšiukas gali nieko nekainuoti.
 
Svarbu žinoti, kokiomis sąlygomis už operaciją ir akių lęšiuką mokėti nereikės ir kokiais atvejais gali teikti primokėti.

 

Mokėti ar primokėti nereikia, jei:
  • pacientas yra apdraustas PSD;
  • kreipiasi į gydymo įstaigą, su kuria teritorinė ligonių kasa (TLK)  sudaro sutartį dėl akių lęšiuko keitimo operacijos ir kuri privalo pacientui pasiūlyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą operaciją ir akių lęšiuką.

   

  Primename, kad visose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su TLK dėl akių lęšiuko keitimo operacijų, PSD apdraustam pacientui turi būti pasiūlyta ir nemokama operacija, ir akių lęšiukas. PSDF lėšomis gydymo įstaigai nustatyta bazine kaina sumokama už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina, todėl pacientui mokėti nereikia.
   
  Mokėti reikia, jei:
   • pacientas neapdraustas PSD;
   • pacientas pasirenka gydymo įstaigą, kuri neturi sutarties su TLK dėl akių lęšiuko keitimo operacijos atlikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis.

    

   Primokėti reikia, jei:
   • pacientas pats pageidautų, kad operacijos metu jam būtų implantuojamas brangesnis įstaigoje pasiūlytas lęšiukas, kurį rekomenduoja gydantysis gydytojas.

    

   Pacientas, pasirinkęs brangesnį lęšiuką, turi į gydymo įstaigos kasą sumokėti ne viso lęšiuko kainą, o kainos skirtumą tarp pasirinkto ir PSDF lėšomis apmokamo akių lęšiuko. PSDF lėšomis apmokama lęšiuko kaina šiuo metu yra 44,02 euro ir yra įskaičiuota į bendrą kataraktos operacijos kainą. 
    
   Pacientui svarbu žinoti:
    
   • kitaip nei aukščiau nurodyta įsigijusiems akių lęšiukus pacientams išlaidos nėra kompensuojamos;
   • visiems apdraustiesiems PSD pirmiausia turi būti pasiūlyta ligonių kasų PSDF lėšomis apmokama operacija, į kurios kainą įtraukta  ir akies lęšiuko kaina;
   • gydymo įstaigoje pacientas turi gauti visą jam reikalingą informaciją apie PSDF lėšomis apmokamas ir apdraustiesiems nemokamai teikiamas paslaugas;
   • visais atvejais, jei kyla klausimų, už ką apdraustas PSD pacientas turi mokėti ar primokėti, reikia klausti gydytojo, jei nepavyksta sužinoti – kreiptis į gydymo įstaigos administraciją;
   • jei gydymo įstaigoje nepavyksta išsiaiškinti, ar teisėtai reikalaujama už ką nors mokėti ar primokėti, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą.


   Kokią pacientams svarbią informaciją turi skelbti ar teikti gydymo įstaigos, sudariusios sutartis tu TLK:

    

   • apie gydymo įstaigoje teikiamas paslaugas, už kurias ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis;
   • apie gydymo įstaigoje taikomas priemokas;
   • apie gydymo įstaigoje teikiamas mokamas paslaugas ir jų kainas.

    

   47058628651_c9d921e45b_o.png Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

   Aktualijos

   Atnaujinta: 2020-08-06