Priemokų padengimas
Įsigaliojo pokyčiai, kai mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamuosius vaistus ir jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) gali įsigyti nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, dabar įsigydami kompensuojamuosius vaistus sunkiausiai besiverčiantys senjorai, neįgalieji nebeturi primokėti nė kiek.
 
Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jei žmogus, turėdamas gydytojo receptą, iki šiol turėdavo vaistinėje sumokėti 3 eurų priemoką, dabar tą patį vaistą jis tiesiog pasiims vaistinėje ir nemokės nė cento.  
 
Dėl plataus masto pokyčio – naujovė palies apie 250 tūkst. žmonių. Priemokų už vaistus ir MPP neliko visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir turintiems negalią, jei jų pajamos – pensijos, socialinės išmokos, pašalpos – nesieks 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio, t. y. išlaidų, reikalingų minimaliems žmogaus poreikiams tenkinti per mėnesį (maistui ir kt. prekėms, paslaugoms).
 
Vaistams ar kitoms medicinos pagalbos priemonėms įsigyti skiriamus pinigus mažas pajamas gaunantieji ir turintieji negalią sutaupytus pinigus galės skirti kitoms reikmėms, o jiems reikalingus vaistus įsigyti be papildomų išlaidų.
 
Svarbu ir tai, kad mažas pajamas gaunantiems žmonėms ir turintiems negalią nereikia niekuo papildomai rūpintis, kad galėtų gauti šią kompensaciją – vaistinės  pačios gauna ir mato šią informaciją elektroninėje sistemoje. Vaistinės, suteikiančios kompensuojamuosius vaistus ar MPP iš mažas pajamas gaunančių žmonių, priemokos neims, o vaistinei šis skirtumas bus kompensuojamas iš valstybės biudžeto lėšų.
 
Nutarimas dėl paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones padengimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
 
Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 2, 10, 11 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymas.
 
Infografikas.png

Atnaujinta: 2020-07-22