Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Susitikime su Šiaulių krašto žydų bendruomene
Naujienos
Susitikime su Šiaulių krašto žydų bendruomene
2019-06-06

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Šiaulių krašto žydų bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas. Pranešėja paaiškino, kad visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) turi teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas be papildomo mokesčio. Gydymo įstaigoms už apdraustiesiems suteiktas paslaugas sumoka ligonių kasos, tad žmogui antrąkart už tai mokėti nereikia.

 

Šiauliai_2019-06-07.JPG 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje, sudariusioje sutartį su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo, turi būti skelbiamas išsamus PSDF lėšomis apmokamų (apdraustiesiems nemokamų) sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal sutartį su TLK, sąrašas bei šių paslaugų teikimo tvarka ir sąlygos.

 

Sveikatos priežiūros įstaiga privalo informuoti, kad šių paslaugų išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis ir teikiamos be jokio papildomo mokesčio. Be to, apdraustiesiems ligonių kasų kompensuojama paslauga visada turi būti pasiūlyta pirmiausia.

 

Ligonių kasos draudžiamiesiems kompensuoja galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo išlaidas, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, sanatorinio-reabilitacinio gydymo išlaidas.

 

I. Kvedarienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad apdraustiesiems PSD ir prie gydymo įstaigos prisirašiusiems asmenims teikiamos šeimos gydytojo paslaugos, atliekami šeimos gydytojo paskirti tyrimai, o su siuntimu teikiamos ir gydytojų specialistų konsultacijos – už visai tai pacientams mokėti nereikia, nes PSDF lėšomis sumoka ligonių kasos.

 

Apie dantų protezavimą PSDF biudžeto lėšomis

 

Susitikimo metu bene daugiausiai klausimų sulaukta apie ligonių kasų apmokamas dantų protezavimo paslaugas. Inga Kvedarienė pabrėžė, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, teikiamas PSDF biudžeto lėšomis, turi šios gyventojų grupės: sulaukusieji senatvės pensijos amžiaus, pripažintieji nedarbingais arba iš dalies darbingais, vaikai iki 18 metų ir asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

 

Norintieji gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas turėtų keiptis į gydymo įstaigos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą, kuris ir nustato, ar žmogui gali būti teikiamos kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos.

 

„Asmenims iš PSDF biudžeto kompensuojamos ne didesnės kaip 463,13 arba 1424,99 euro dantų protezavimo išlaidos. Dėl 1424,99 euro dydžio kompensacijos skyrimo sprendžia antrinio ar tretinio lygio odontologų konsiliumas“,– susirinkusiesiems paaiškino I. Kvedarienė.

 

Gydymo įstaigai, kurioje yra prisiregistravęs, pacientas turi pateikti prašymą įrašyti į dantų protezavimo laukiančiųjų sąrašą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybę patvirtinančią kortelę), dokumentą, įrodantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugas (pensininko arba neįgaliojo asmens pažymėjimą), gydytojo odontologo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (formą 027/a).

 

Susitikimo metu bene daugiausiai klausimų sulaukta apie ligonių kasų apmokamas dantų protezavimo paslaugas. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Paciento dokumentus gavusi įstaiga įtraukia pacientą į laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų sąrašą, sudaromą pagal prašymų užpildymo datą. Kiekvienas įtrauktas į sąrašą asmuo gauna pranešimą apie savo numerį eilėje. Vaikams ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės. 

 

Gavęs pranešimą iš ligonių kasos žmogus turi apsispręsti: nelaukti, kol ateis eilė, ir pats sumokėti už protezavimą arba laukti, kol ateis eilė, ir paslaugos bus kompensuojamos. Nusprendusieji patys sumokėti už protezavimą išlaidų kompensaciją gaus atėjus eilei – įgijus teisę į kompensaciją.

 

Sulaukus TLK pranešimo paštu apie įrašymą į eilę dantų protezavimo paslaugoms gauti, galima kreiptis į bet kurią įstaigą (taip pat ir į privačią, nesudariusią sutarties su TLK), tačiau turinčią licenciją odontologinės priežiūros paslaugoms teikti. Pasinaudojus tokia galimybe už dantų protezavimą susimokama, o vėliau kreipiamasi dėl šių išlaidų kompensavimo į TLK.

 

„Kai žmogus sulaukia savo eilės dantų protezavimo paslaugoms, jau nebegali kreiptis į bet kurią odontologinę įstaigą, o tik į turinčią sutartį su ligonių kasa“, – susitikime su Šiaulių krašto žydų bendruomene sakė Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja I. Kvedarienė.

 

Sulaukusiam savo eilės žmogui ligonių kasa paštu išsiunčia pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas. Gavęs tokią pažymą žmogus turi kreiptis į vieną iš sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis ligonių kasa yra sudariusi sutartis dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo, ir užsiregistruoti. Protezavimas turi būti atliktas patogiu pacientui laiku, bet ne vėliau kaip per trejus metus. Pakartotinai stoti į eilę dantims protezuoti galima praėjus trejiems metams po kompensacijos gavimo.

 

Teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse galima rasti sąrašą sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis ligonių kasos yra sudariusios sutartis dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti.

  

Svarbiausius dalykus apie dantų protezavimą rasite čia.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Irena Budrienė
Šiaulių teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.