Naujienos
 • 2020-08-07
  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) administracija ir VLK darbuotojų profesinė sąjunga pasirašė kolektyvinę sutartį. Dokumentą savo parašais patvirtino VLK direktorius Gintaras Kacevičius ir VLK darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Giedrius Baranauskas.
 • 2020-08-06
  Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pernai, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia buvo kompensuota širdies ir kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų, rodo ligonių kasų atlikta analizė. Toliau eina virškinimo traktą, metabolizmą bei nervų sistemas veikiantys preparatai.
 • 2020-08-04
  ​Su koronaviruso infekcija nuo kovo kovojantys gydymo įstaigų darbuotojai, kaip ir buvo žadėta, vėl gaus padidintus atlyginimus. Išmokoms už gegužę, kaip ir už balandį, skirta 7,6 mln. eurų. Iš viso per pustrečio mėnesio šiam tikslui jau išmokėta beveik 18 mln. eurų.
 • 2020-07-29
  Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) praneša, kad šiam tikslui net pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.
 • 2020-07-27
  Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) liepos 21 dieną įvyko susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Rita Šikšniene, kuri Šiaulių TLK darbuotojams perskaitė pranešimą „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“. STT atstovė mokymų dalyvius supažindino su aktualiausiais teisės aktais, naujausiais sociologiniais tyrimais, aptarė antikorupcinės aplinkos kūrimo galimybes valstybinėse įstaigose. „Visada džiaugiuosi kvietimu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje skaityti pranešimą, nes Jūsų įstaiga – pažangi. Jūs padedate mums – nustatėte, kad Mažeikių ligoninėje pacientai mokėjo priemokas, ko neturėjo nedaryti“, – susitikimo metu sakė R. Šikšnienė.
 • 2020-07-24
  ​Pasaulio mokslininkams aktyviai ieškant vakcinos, galinčios suvaldyti koronaviruso plitimą, specialistai primena, kad aplinkoje gyvena ir kiti pavojingas ligas sukeliantys virusai bei bakterijos. Jų sukeliamų ligų išvengti padeda skiepai. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) neseniai įsigijo apie 10 tūkst. pneumokokinės vakcinos dozių. Ji skirta privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų rizikos grupei priklausančių vaikų ir suaugusiųjų skiepijimui.
 • 2020-07-24
  Gydymo įstaigos ir toliau turėtų teikti prioritetą pacientų aptarnavimui nuotoliniu būdu, kai nėra būtinybės gyvai konsultacijai. Tačiau poliklinikos privalo užtikrinti gyventojų priėmimą, kai reikalinga atlikti tyrimus, gydymo procedūras ar suteikti kitas būtinas gydymo paslaugas, kurioms būtinas tiesioginis kontaktas. Tokios Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos buvo pateiktos ketvirtadienį vykusiame pasitarime su poliklinikų, pirminės sveikatos priežiūros centrų ir savivaldybių atstovais.

Naujienų archyvas 

Atnaujinta: 2020-07-24