Naujienos
 • 2018-06-15
  Pernai Lietuvoje dėl širdies ir kraujagyslių ligų prevenciškai pasitikrino daugiau nei 265 tūkst. žmonių. Tai dešimčia tūkst. daugiau nei užpernai. Jau ne vienerius metus kraujotakos sistemos ligos yra dažniausia mirties priežastis, todėl Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia žmonės nemokamai pasitikrinti.
 • 2018-06-14
  Iš Lietuvos į kitas Europos šalis emigravę lietuviai, sumanę apsidrausti sveikatą dviejose šalyse, patys sau gali paspęsti spąstus. Nekreipdami dėmesio į tai, kad mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas reikia tik vienoje šalyje (paprastai ten, kur dirbama ir mokami mokesčiai), kai kurie tautiečiai nedeklaruoja išvykimo iš Lietuvos, savarankiškai moka joje PSD įmokas tam, kad galėtų nemokamai gydytis mūsų šalyje. Tuo pat metu sveikatos draudimo bei kitus mokesčius jie moka ir užsienio šalyje, kurioje gyvena, dirba.
 • 2018-06-14
  Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai nuolat sulaukia gyventojų klausimų dėl pirmojo etapo medicininės reabilitacijos paslaugų apmokėjimo. Žmonės skundžiasi, kad už didžiąją dalį procedūrų jų prašoma susimokėti.
 • 2018-06-13
  Pernai ligonių kasos prašymus kompensuoti planinio gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas gavo iš 95 pacientų. Pagal šiuos prašymus Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis kompensuota suma siekė 85,6 tūkst. eurų.
 • 2018-06-12
  Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kiek laiko išėjęs iš darbo žmogus dar būna draustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir jam garantuojamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos?
 • 2018-06-06
  Mokslo metams baigiantis, jaunuolių atostogos dažnai jau yra suplanuotos arba aktyviai planuojamos. Nemaža jų dalis – tai kelionės į užsienį. Tad Vilniaus teritorinė ligonių kasa Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams papasakojo apie Europos sveikatos draudimo kortelę – būtinosios medicinos pagalbos garantą keliaujant po Europą.
 • 2018-06-04
  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) šią savaitę surengė pasitarimą savo veiklos zonos ligoninių vadovams. Šį kartą ligonių kasos specialistų pateiktų ataskaitų rezultatai parodė, kad panašiose rajonų ligoninėse labai skiriasi specialistų konsultacijų ir kitų gyventojams teikiamų stacionarinių paslaugų rodikliai. Kai kurie iš jų – tiesiog išskirtiniai, lyg tam tikruose rajonuose praėjusiais metais būtų siautusios ligų epidemijos.

Naujienų archyvas 

Atnaujinta: 2018-04-26