Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vizitas: kovoti su korupcija ragino Lietuvos policijos atstovas
Naujienos
Vizitas: kovoti su korupcija ragino Lietuvos policijos atstovas
2019-02-12
Praėjusią savaitę Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas. Su ligonių kasų darbuotojais jis pasidalino gerąja patirtimi kovoje su korupcija.


Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas. VLK nuotrauka.

„Jei anksčiau policininkui paimti kyšį buvo norma ir to nedarančių pareigūnų kolegos nesuprasdavo, tai šiandien yra atvirkščiai – atsisakyti kyšio tapo madinga, o pasielgusius priešingai – kolegos atstumia", – tvirtino E. Jablonskas.

Ligonių kasų darbuotojams policijos atstovas papasakojo, kokiais būdais Lietuvos policija kovojo su šalyje išvešėjusia korupcija ir kaip jai pavyko užkariauti visuomenės pasitikėjimą. Aktyvioje diskusijoje pareigūnas kėlė susimąstyti verčiančius klausimus: kuo skiriasi dovana, kyšis ir padėka. Taip pat E. Jablonskas kvietė įvertinti, kiek kainuoja dešimtmečius kurta žmogaus reputacija, ragino kiekvieną savo pavyzdžiu prisidėti prie korupcijos mažinimo šalyje.

3ok.jpg VLK nuotrauka.

Pasak VLK Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos pirmininkės Jurgitos Šilinaitės-Šermukšnienės, ligonių kasų vykdoma korupcijos prevencija nukreipta dviem kryptimis: į išorę ir į vidų. Vidine kryptimi orientuojamasi į ligonių kasų darbuotojų antikorupcinio sąmoningumo didinimą, todėl tokie darbuotojus motyvuojantys vizitai yra labai svarbūs.
 
„Ligonių kasos siekia, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai. Todėl labai svarbu, kad tiek mūsų partneriai – gydymo įstaigos bei vaistinės, tiek ligonių kasų darbuotojai dirbtų kuo skaidriau. Šiuo tikslu esame pasitvirtinę nepakantumo korupcijai politikos principus bei etikos reikalavimus", – sakė J. Šilinaitė-Šermukšnienė.
 
Siekiant nulinės tolerancijos korupcijai, tikimasi, kad susitikimai su kitų institucijų atstovais taps tradiciniais ir didins ligonių kasų darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 


Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.