Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vilniečiai ir miesto svečiai raginami labiau rūpintis savo sveikata
Naujienos
Vilniečiai ir miesto svečiai raginami labiau rūpintis savo sveikata
2016-09-06
Nuo rugsėjo pradžios Vilniuje pradėjo kursuoti troleibusai su informacija, skatinančia saugotis tuberkuliozės ir storosios žarnos vėžio. Tokiu būdu siekiama, kad piliečiai laiku ir labiau rūpintųsi savo sveikata.

 


Vilniaus TLK nuotr. 

Vilniečiai ir miesto svečiai raginami saugotis tuberkuliozės, o pajutę pirmuosius šios užkrečiamos ligos simptomus – nieko nelaukti ir laiku kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gyventojai taip pat informuojami apie klastingų ligų prevenciją. 50–74 metų amžiaus asmenys skatinami dalyvauti nemokamoje Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinėje programoje.

 

„Siekiame ugdyti žmonių sąmoningumą nebūti abejingus savo sveikatai, labiau ja rūpintis ir reguliariai tikrintis. Juk svarbūs kiekvieni gyvenimo metai", – pabrėžia Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

 


Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus teritorinė ligonių kasa gyventojus ragina pasinaudoti nemokamomis prevencinėmis programomis ir išsitirti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, moteris – dėl krūties ir gimdos kaklelio vėžio, o vyrus – dėl priešinės liaukos vėžio. Tėvelius skatina pasirūpinti sveikais savo atžalų dantimis ir dalyvauti vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programoje. Paslaugos, suteiktos pagal prevencines programas, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu yra nemokamos, nes už jas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Dėl dalyvavimo prevencinėse programose reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700  88888, (8 5)  212 0000, rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt

 

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai:

Eglė Matikiūnaitė

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Tel. (8 5)  210 0056
El. paštas Egle.Matikiunaite@vlk.lt  

www.vilniaustlk.lt