Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vilniaus TLK specialistų susitikimas su širvintiškiais
Naujienos
Vilniaus TLK specialistų susitikimas su širvintiškiais
2015-02-11

2015 m. vasario 10 d.  Širvintų rajono švietimo centre įvyko Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų susitikimas su Vilniaus TLK specialistais. Susitikime dalyvavo Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK)  Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rūta Liaudanskienė ir Vilniaus TLK atstovė Širvintose Gražina Petrošienė. Ji susirinkusiesiems priminė  dantų protezavimo paslaugų kompensavimo iš  Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų tvarką, Europos sveikatos draudimo kortelių išdavimo tvarką ir prevencines programas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis.

 

 

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų susitikimas su Vilniaus TLK atstovėmis: Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rūta Liaudanskiene (sėdi kairėje) ir  vyresniąja specialiste Gražina Petrošiene (stovi dešinėje). Joalitos Mackonienės nuotrauka.

 

G. Petrošienė paaiškino, kokio amžiaus sveikais save laikantys gyventojai gali pagal šias programas nemokamai pasitikrinti ir kokia šių programų vykdymo nauda. Toliau vyko aktyvios diskusijos, kurių metu į klausytojus dominančius klausimus atsakė Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja R. Liaudanskienė.

 

Buvo atkreiptas dėmesys, kad gyventojai dar ne itin domisi prevencinėmis programomis, kuriose galėtų dalyvauti, todėl susirinkusieji buvo paraginti ne tik patys rūpintis savo sveikata, bet šias žinias perduoti ir savo artimiesiems. Jeigu vyresni gyventojai kai kuriose programose ir nedalyvauja, bet jeigu yra nusiskundimų  sveikata, tie patys tyrimai, prireikus, su gydytojo siuntimu taip pat atliekami nemokamai. 

 

VILNIAUS TLK renginys2015-02-11.JPG Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų susitikimo su Vilniaus TLK atstovėmis metu. Joalitos Mackonienės nuotrauka.

 

R. Liaudanskienė  atsakė į klausimus, susijusius su medicinine reabilitacija, mokamomis ir nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, ilgalaikiu pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, stebėjimu, vaistų kompensavimu, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugų, būtinosios medicinos pagalbos teikimo kitose ES šalyse ypatumais ir kt.

 

Vilniaus TLK informacija