Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vilniaus TLK: nenorite mokėti už medicininę priežiūrą užsienyje – įsigykite Europos sveikatos draudimo kortelę
Naujienos
Vilniaus TLK: nenorite mokėti už medicininę priežiūrą užsienyje – įsigykite Europos sveikatos draudimo kortelę
2014-05-14

Europos dienų metu Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas Europoje" – teikė informaciją apie apdraustųjų teises į sveikatos priežiūros paslaugas keliaujant po Europos Sąjungos šalis.

P1220102_.jpg 

Vilniaus TLK atstovai dvi dienas bendravo su nuolat prie informacinio stendo besibūriuojančiais praeiviais, aiškino apie Europos sveikatos draudimo kortelės privalumus, ragino pasirūpinti savo saugumu ruošiantis į kelionę po Europą. Žmonės teiravosi ne tik kaip saugiai keliauti po Europą, bet kur ir kaip gauti kortelę, ką daryti, kai baigiasi kortelės galiojimas, kuo ji skiriasi nuo kelionės draudimo. Visi norintieji įsigyti kortelę buvo kviečiami užsukti į šalia esančią Vilniaus teritorinę ligonių kasą, kur jiems iškart išdavė Europos sveikatos draudimo korteles. 
Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Vitkauskienės teigimu, akcijos metu sulaukta didelio visuomenės susidomėjimo. Į Vilniaus TLK atstovus kreipėsi norintieji ne tik daugiau sužinoti apie Europos sveikatos draudimo kortelės naudą, bet ir tie, kurie džiaugėsi, kad prireikus pasinaudoti kortelės teikiamais privalumais už gydymą nieko nereikėjo mokėti. 
„Išvykus į užsienį be Europos sveikatos draudimo kortelės ir staiga prireikus būtinosios medicinos pagalbos gali tekti plačiai atverti piniginę. Sumos už gydymą svetur kartais siekia šimtus tūkstančių litų, todėl džiaugiamės, kad per akciją mūsų informacinį stendą aplankę žmonės daugiau sužinojo apie Europos sveikatos draudimo kortelę", – sako L. Vitkauskienė.
Vilniaus TLK primena, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikinai būnant Europos Sąjungos šalyse. Būdamas Europos Sąjungos šalies apdraustasis, asmuo turi teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis, valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Europos sveikatos draudimo kortelė yra nemokama. Per praėjusius metus Vilniaus TLK išdavė daugiau nei 60 tūkst. kortelių.

 P1220108_.jpg

IMG_1592_.jpg 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos  nuotrtaukos

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai:

Dalia Rauktytė

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos
    Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
    Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
    Tel. (8 5)  210 0056
    El. paštas dalia.rauktyte@vlk.lt

www.vilniaustlk.lt