Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams – apie draustumą ir saugesnes keliones po Europą
Naujienos
Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams – apie draustumą ir saugesnes keliones po Europą
2018-06-06

Mokslo metams baigiantis, jaunuolių atostogos dažnai jau yra suplanuotos arba aktyviai planuojamos. Nemaža jų dalis – tai kelionės į užsienį. Tad Vilniaus teritorinė ligonių kasa Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams papasakojo apie Europos sveikatos draudimo kortelę – būtinosios medicinos pagalbos garantą keliaujant po Europą.

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) specialistės Justina Babilčiūtė ir Rūta Vadoklytė Vilniaus Senvagės gimnazijos mokytojos Gitanos Pranckūnienės kvietimu dalyvavo devintokų pilietiškumo pagrindų pamokoje tema „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“.

 

sdfgsd.jpg 

 Vilniaus TLK nuotr.

 

Vilniaus TLK atstovės pirmiausia papasakojo apie moksleivių ir studentų draustumą privalomuoju sveikatos draudimu, kuris, baigus mokyklą, jaunuoliams taps itin aktualus. Mat moksleiviai yra apdrausti valstybės lėšomis iki paskutinių savo mokslo metų rugpjūčio 31 dienos. Baigę mokyklą, artėjant šiai datai, jie turėtų pasidomėti savo draustumu ir prireikus juo pasirūpinti.

 

Pamokoje J. Babilčiūtė ir R. Vadoklytė išsamiau kalbėjo apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Ji moksleiviams, kaip ir kitiems apdraustiesiems, teritorinėse ligonių kasose išduodama nemokamai. Ši kortelė patvirtina, kad jos turėtojas turi teisę gauti kompensuojamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, laikinai viešėdamas bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių ir Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje bei Šveicarijoje.

 

Vilniaus TLK atstovės detaliau paaiškino, kas yra būtinoji medicinos pagalba, pabrėžė, kad viešnagės Europoje metu šios pagalbos suteikiama tiek, kad dėl sveikatos sutrikimų ESDK turėtojui nereikėtų anksčiau grįžti į Lietuvą. Suteikiamos medicinos pagalbos mastą nustato gydantis gydytojas.

 

Moksleiviai sužinojo, kad daugumoje šalių pateikus ESDK už būtinosios medicinos pagalbos paslaugas primokėti nereikia. Kai kurių šalių (pavyzdžiui, Belgijos, Prancūzijos) gyventojai patys susimoka dalį gydymo išlaidų, o po to kreipiasi dėl kompensacijos. Šiose šalyse viešintiems asmenims taikoma tokia pat tvarka, todėl prieš išvykstant į kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokios paciento priemokos ir mokesčiai taikomi konkrečioje Europos valstybėje.

 

J. Babilčiūtė ir R. Vadoklytė pakvietė moksleivius pasirūpinti saugesnėmis kelionėmis po Europą – užsukti į Vilniaus TLK ir užsisakyti ESDK. Pateikus užpildytą prašymą ir asmens tapatybės dokumentą, ši kortelė išduodama tą pačią dieną, išimtiniais atvejais – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Moksleiviams ESDK išduodama vieniems mokslo metams.

 

Vilniaus TLK informacija

Kontaktai žiniasklaidai:
Jolanta Sadauskaitė
Vilniaus teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 210 0056 El. paštas: jolanta.sadauskaite@vlk.lt 
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.