Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Viktorinos apdovanojimai iškeliavo į Kupiškį ir Užpalius
Naujienos
Viktorinos apdovanojimai iškeliavo į Kupiškį ir Užpalius
2019-11-27
Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai, prieš kurį laiką viktorinos „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą ir ne tik?“ laimėtojų prizus įteikę jų daugiausia pelniusiems Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniams, šią ir praėjusią savaites viešėjo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus ir Utenos rajono Užpalių gimnazijose.
 
Į abi mokyklas nuvežti ne tik apdovanojimai juos viktorinoje laimėjusiems šių mokyklų gimnazistams, bet ir pravestos pamokos apie privalomąjį sveikatos draudimą visiems vyresniųjų klasių mokiniams. Jiems taip pat surengta momentinė viktorina. 
 
Spalio pradžioje organizuotos Panevėžio TLK viktorinos nugalėtojo titulas atiteko Užpalių gimnazijos III klasės mokinei Deimantei Janukėnaitei, kuri vienintelė iš daugiau kaip 300 viktorinos dalyvių surinko didžiausią taškų skaičių – 33 iš 35. Paskatinamieji prizai įteikti dar 3 dalyviams, surinkusiems 30 ir 29 taškus: Užpalių III klasės gimnazistei  Samantai Sidabraitei, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientei Aurelijai Pitrėnaitei ir III klasės gimnazistei Kamilei Bartkevičiūtei. Padėkos ir paskatinimai skirti ir Užpalių gimnazijos biologijos mokytojai Neringai Šukienei bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ritai Latvėnienei.
 
„Viktoriną organizavome jau aštuntą kartą ir džiaugiamės, kad ji tarp mokinių – vis dar populiari. Iš viso viktorinoje dalyvavo 341 mokinys iš 19 mokyklų, 8 savivaldybių – Panevėžio miesto ir rajono, Biržų, Ignalinos, Kupiškio, Pasvalio, Utenos ir Zarasų rajonų. Tai buvo pats didžiausias dalyvių skaičius per visus viktorinų organizavimo metus. 2019 m. atsižvelgta į ankstesnius mokinių pastebėjimus – priemonėje dalyvauti pakviesti ir abiturientai. Dalyviams reikėjo atsakyti į 35 klausimus. Nugalėtojais paskelbėme 10 pirmųjų, teisingiausiai atsakiusių į daugiausia viktorinos klausimų. Dar 16-ai dalyvių, po nugalėtojų teisingiausiai atsakiusių į klausimus, komisija skyrė paskatinamuosius prizus. Džiaugiamės, kad mokiniai viktorinoje dalyvauja beveik be raginimo, savanoriškai. Be abejonės, prie to daug prisideda mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurie skatina dalyvauti, skiria dalį pamokų laiko atsakymams išsiųsti. Už tai  ligonių kasos specialistai jiems yra dėkingi. Panevėžio TLK dėkoja visiems viktorinos dalyviams!“ – Kupiškyje teigė Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė.  
 
Prieš laimėtojų pasveikinimą Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė Kupiškyje, o šio skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė Užpaliuose į netradicinę pamoką susirinkusius II–IV gimnazijos klasių mokinius trumpai supažindino su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, paaiškino, kodėl visi mokiniai turi galimybę lankytis sveikatos priežiūros įstaigose ir gydytis jose nemokamai, kas apmoka už mokiniams suteiktas paslaugas. Daugiausia dėmesio skirta studentų ir mokyklas baigusių, bet toliau nebesimokančių jaunuolių PSD galimybėms išaiškinti. Kalbėta ir apie Europos sveikatos draudimo kortelės naudą, perspėta, kaip nepadaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.
 
Atidžiai viešnių informacijos klausęsi mokiniai parodė susidomėjimą PSD. Užpalių gimnazistai uždavė klausimų, ar užsienyje nemokamai galima gauti tik būtinąją medicinos pagalbą, ar yra galimybių nemokėti už gydytojo endodontologo paslaugas. Kupiškėnai teiravosi, ką reikia daryti dėl PSD, jei planuojama, baigus mokyklą, išvykti dirbti į užsienį. 
 
Mokiniams atsakyta į šiuos klausimus, taip pat jų prašyta padiskutuoti plačiau teisingai atsakius į kai kuriuos momentinės viktorinos klausimus – kodėl negalima nemokėti PSD įmokų gyvenant Lietuvoje ir esant sveikam, kas atsitiktų, jei Lietuvos valstybė per PSD sistemą neužtikrintų medicinos pagalbos žmogui susirgus, kodėl svarbu apsidrausti sveikatą PSD ir pan. 
 
Gimnazistų atsakymai ir pasvarstymai ligonių kasos atstovus maloniai nustebino – jauni žmonės suprato ir pritarė PSD sistemos principams. Momentinėje viktorinoje pasižymėjusiems abiejų mokyklų gimnazistams įteikti nedideli prizai.
 
Panevėžio TLK organizuojamose viktorinose per 8 metus iš viso dalyvavo daugiau kaip 1500 mokinių. Iš jų laimėtojais tapo arba paskatinamuosius prizus laimėjo 212 viktorinos dalyvių.
 
Teisingi viktorinos atsakymai skelbiami interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt (paspaudus reklamjuostę „Mokiniams skirta viktorina“). 
            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.