Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Vietoj PSD įmokų – siekis gauti bedarbio statusą
Naujienos
Vietoj PSD įmokų – siekis gauti bedarbio statusą
2015-05-15

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) baigė susitikimus su savo veiklos zonos teritorinių darbo biržos (TDB) skyrių specialistais. Jų tikslas – išdėstyti šios įstaigos konsultantams pagrindines sveikatos draudimo problemas, su kuriomis susiduria Darbo biržoje registruoti asmenys, taip pat aptarti, kaip didinti bedarbių ir asmenų, ieškančių darbo, informuotumą.

 

 

Rokiškyje Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sigitai Paulauskienei (paskutinė iš dešinės) ir jos vadovaujamo skyriaus specialistei Nijolei Dagienei teko atremti daugybę Darbo biržos atstovų klausimų, ypač jų negailėjo skyriaus vedėjas Virginijus Strazdas (priešpaskutinis iš dešinės). Panevėžio TLK nuotrauka.

  

Kovo–gegužės mėn. apsilankę Panevėžio ir Utenos TDB skyriuose ligonių kasos specialistai bendravo su TDB skyrių vadovais ir konsultantais, tiesiogiai aptarnaujančiais Darbo biržoje besiregistruojančius asmenis. Diskusijų metu išryškėjo tendencija, kad daugelio asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojai TDB žino kaip bene vienintelę įstaigą, galinčią suteikti draustumą, tad PSD neturinčius pacientus dažnai nukreipia ten, neinformuoja jų apie pareigą mokėti PSD įmokas. Kitaip tariant, ASPĮ ir gyventojai Darbo biržą laiko pagrindiniu garantu, suteikiančiu PSD.

 

DSC_2087 - Copy.JPG 

Pasvalyje Darbo biržos atstovai Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos S. Paulauskienės (centre) ir šio skyriaus specialistės Pasvalyje Dovilės Vindžigalskienės (paskutinė iš kairės) klausinėjo apie bedarbių, studentų draustumą, Europos sveikatos kortelės išdavimą ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Darbo biržos atstovai tvirtina, kad neretai ASPĮ tik suteikusios dalį paslaugų pasidomi paciento draustumu. Jei paaiškėja, kad, pavyzdžiui, ligoninėje gydomas asmuo neturi PSD, jis skubiai siunčiamas į TDB tikintis, kad pacientui bus suteiktas bedarbio statusas ir draustumas valstybės lėšomis. Kai ligonis užsiregistruoja TDB, artimieji jį vėl grąžina į ligoninę. Iš Darbo biržos specialistų sužinota, kad gyventojai prašo suteikti bedarbio statusą net už praėjusį laikotarpį, nenori patikėti, kad to padaryti negalima.

 

 DSC_2076 - Copy.JPG

Zarasuose Darbo biržos atstovai Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyr. specialistės Indrės Kriščeliūnaitės (pirma iš kairės) ir šio skyriaus specialistės Vidijos Vaitkienės (antra iš kairės) teiravosi, kaip vėl tapti draustu, kai nutrūksta PSD, ar gali abu tėvai, jei augina 2 vaikus, būti drausti valstybės lėšomis ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Visų Panevėžio TLK veiklos zonos Darbo biržos skyrių specialistams suteikta informacijos apie PSD sistemą ir PSD įmokų mokėjimo tvarką, asmenų, išvykstančių dirbti ir gyventi į užsienio šalis, PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą ir apmokėjimo už gydymą tvarką, Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, studijuojančiųjų Lietuvoje ir ES šalyse draudimo PSD galimybes ir kt.

 

DSC_2158 - Copy.JPG 

Kupiškyje Darbo biržos atstovus domino, kaip dažnai grįžusieji iš užsienio ir vėl į jį išvykstantys gali keisti gyvenamosios vietos deklaravimą, ar nepasitaiko atvejų, kai tėvai nesutaria, kuriam priklausytų turėti PSD valstybės lėšomis ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Darbo biržos konsultantai informuoti, kad bedarbio statusą turintys asmenys apdraustaisiais PSD valstybės lėšomis tampa tik tada, kai yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje, kad asmuo gali būti draudžiamas PSD tik vienoje šalyje, pažymėta, kad bedarbiams yra išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė, kuria jie gali naudotis tik tada, kai turi bedarbio statusą. Aiškinta, kad nėščios moterys ir auginantieji vaikus, norėdami įgyti PSD valstybės lėšomis, turi atvykti į ligonių kasą, nes automatiniu būdu apdraustaisiais netampa.

 

Panevėžio TLK ir jos veiklos zonos TDB vadovai susitikimus įvertino kaip reikšmingą informacijos ir patirties pasidalijimą tarp įstaigų. Atsižvelgus į Darbo biržos atstovų siūlymus, su kai kurių ASPĮ medikais Panevėžio TLK ketina susitikti ir aptarti informacijos apie PSD pateikimo pacientams klausimą.

 

Darbo biržos specialistų Panevėžio TLK atstovai prašė pirmiausia informuoti savo klientus apie pareigą mokėti PSD, o ne skatinti bedarbio statuso gavimą, ypač tada, kai paaiškėja, jog asmuo Darbo biržoje registruojasi ne norėdamas gauti darbo, bet siekdamas apsidrausti PSD valstybės lėšomis ir nemokamai gydytis.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.