Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Viešnios iš Latvijos domėjosi ligonių kasų darbu
Naujienos
Viešnios iš Latvijos domėjosi ligonių kasų darbu
2011-11-07

Lapkričio 4-ąją Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi kaimyninės Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojos. Viešnios domėjosi VLK veikla įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) Parlamento ir Tarybos reglamentus Nr. 883 bei Nr. 987, koordinuojančius socialines sistemas, Europos sveikatos draudimo kortelių bei E formų pažymų išdavimu, jų registravimu, sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo tvarka.

Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos darbuotojos stebėjosi greitu įvairių dokumentų išdavimu išvykstantiesiems į ES šalis. Kaip žinoma, vienoje ES ar Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyje narėje apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu asmenys, laikinai nuvykę į bet kurią kitą ES ar EEE šalį narę, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, o šių paslaugų išlaidas kompensuoja šalies, iš kurios jie atvyko, privalomasis sveikatos draudimas. Sklandžiai gauti minėtas paslaugas leidžia teritorinėse ligonių kasose išduodamos Europos sveikatos draudimo kortelės, įvairios paskirties E formų pažymos. Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos atstovės teigė, kad šių dokumentų išdavimas jų institucijoje užtrunka kartais net iki keturių mėnesių, tuo tarpu Lietuvoje kai kurie dokumentai gali būti išduoti ir tą pačią dieną, kiti – ne ilgiau kaip per porą savaičių. Tokį greitą darbo tempą užtikrina mūsų šalyje įsteigtas ir Valstybinės ligonių kasos tvarkomas draudžiamųjų registras. Tokio registro Latvija neturi, todėl patikrinimas, ar išvykstantieji į ES šalis yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, užtrunka.

Susitikimas su Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos atstovėmis parodė, kad keistis patirtimi būtina, todėl buvo sutarta dažniau rengti tokius susitikimus.