Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Valstybinei ligonių kasai – 22 metai
Naujienos
Valstybinei ligonių kasai – 22 metai
2014-01-10

​Sausio 10 d. Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) sukanka 22 metai. VLK buvo įkurta 1992 m. sausio 10 d. tuometinio sveikatos apsaugos ministro Juozo Olekos įsakymu, o jos pirmuoju direktoriumi buvo paskirtas Algis Sasnauskas. VLK ir šiuo metu Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje veikiančios teritorinės ligonių kasos atstovauja pacientų, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, interesams ir atsako už tai, kad būtų apmokėta už jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose.

Per visus ligonių kasų veiklos metus plėtėsi ne tik vykdomos veiklos sritys, bet augo ir sveikatos priežiūros finansavimo galimybės. Pirmą kartą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, kurio lėšomis finansuojama žmonių sveikatos priežiūra, buvo patvirtintas 1997-aisiais, įsigaliojus Sveikatos draudimo įstatymui. Tais metais jį sudarė 1,3 mlrd. litų.

PSDF biudžetas laipsniškai didėjo. Štai 2014-ųjų metų PSDF biudžetas yra ne tik optimistinis, bet ir šiek tiek didesnis, lyginant su 2013 m. Šių metų biudžete numatyta, jog Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m., PSDF biudžetas yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis.

Per šį 22 metų laikotarpį palaipsniui didėjantis PSDF biudžetas reiškia, kad sveikatos apsaugai skiriama vis daugiau lėšų, pacientams paslaugos tampa labiau prieinamos. Taigi ligonių kasos rūpinasi, kad pacientai galėtų gauti įvairias paslaugas, už kurias apmoka PSDF lėšomis. Pavyzdžiui, pacientai gali dalyvauti 6 prevencinėse programose, pigiau įsigyti kompensuojamuosius vaistus, gauti medicinos pagalbos ir ortopedijos technikos priemones, pasiskiepyti nuo gripo, kitų ligų, kurioms vakcinas perka ligonių kasos. Taip pat galima gauti ir Europos sveikatos draudimo korteles, kurios reikalingos vykstant į Europos Sąjungos šalis, naudotis medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo bei kitomis paslaugomis, kurios apmokamos PSDF lėšomis.

Be to, 2014 m. už žmonėms suteiktas gydymo paslaugas gydymo įstaigoms bus apmokama didesniais įkainiais nei iki šiol. Nuo šių metų sausio 1 d. paslaugų bazinių kainų balo vertė didinama net iki 0,93 lito (iki tol siekė 0,89 lito). Artimiausiu metu šis klausimas bus svarstomas Privalomojo sveikatos draudimo taryboje.


ip0113_1.jpg 
VLK buvo įkurta 1992 m. sausio 10 d. tuometinio sveikatos apsaugos ministro Juozo Olekos įsakymu, o jos pirmuoju direktoriumi buvo paskirtas Algis Sasnauskas 

ip0113_2.jpg
Šiuo metu VLK įsikūrusi Vilniaus miesto centre – Europos a. 1, šalia Vilniaus miesto savivaldybės


Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja 
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.