Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Valstybinėje ligonių kasoje viešėjo delegacija iš Ukrainos
Naujienos
Valstybinėje ligonių kasoje viešėjo delegacija iš Ukrainos
2019-06-10

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Ukrainos Zaporožės ir Chersono sričių administracijos atstovai, sveikatos departamentų direktoriai, kurie domėjosi, kaip Lietuvoje apmokama už pacientams suteiktas pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros bei stacionaro paslaugas.

 

Delegaciją iš Ukrainos priėmė VLK direktorius Gintaras Kacevičius, direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas. Susitikime taip pat dalyvavo Paslaugų ekspertizės ir kontrolės, Vaistų kompensavimo ir Tarptautinių reikalų skyrių atstovai.

 

Delegacijai iš Ukrainos įdomus ir aktualus buvo pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros apmokėjimo Lietuvoje klausimas, kurį pristatė V. Zaksas. Jis informavo, kad ši sritis Lietuvoje laikoma prioritetine, todėl kasmet jai skiriama vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Siekiama, kad šiai sričiai būtų skiriama 20 proc. visų sveikatos priežiūros paslaugoms skirtų lėšų. Pavyzdžiui, pernai ši lėšų dalis siekė 17,9 proc., šiemet – 19 procentus.

 

 

Pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą Lietuvoje pristatė VLK direktoriaus pavaduotojas V. Zaksas. VLK nuotrauka. 

 

V. Zaksas atkreipė dėmesį į tai, kad pirminės sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje teikia šeimos gydytojas arba gydytojo komanda – vidaus ligų gydytojas, vaikų ligų gydytojas, akušeris ginekologas ir chirurgas, neviršydami šeimos gydytojo kompetencijos. Be to, šiai grandžiai priskiriama pirminė odontologinė ir pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūra.

 

Svečius domino, kaip įstaigoms sumokama už šeimos gydytojų darbą. „Ligonių kasos gydymo įstaigoms už šeimos gydytojų darbą sumoka atsižvelgdamos į prisirašiusių prie gydymo įstaigos gyventojų skaičių. Tai reiškia, kad už kiekvieną prisirašiusį gyventoją gydymo įstaigai mokama metinė bazinė kaina – net ir tuomet, jei prisirašęs pacientas į gydymo įstaigą nesikreipia. Metinė bazinė kaina priklauso nuo prisirašiusiųjų amžiaus. Atsižvelgiant į pacientų amžiaus grupes yra nustatytos septynios paslaugų metinės bazinės kainos",– aiškino V. Zaksas.

 

Pasak jo, gydymo įstaigoms atskirai sumokama už šeimos gydytojo suteiktas skatinamąsias paslaugas, pavyzdžiui, moksleivių paruošimą mokyklai, neįgaliųjų sveikatos priežiūrą, ir pasiektus gerus darbo rezultatus, pavyzdžiui, už gerą vėžio prevencinių programų vykdymą – gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos, prostatos vėžio.

 

UKr_2019-2019-06-10.jpg Susitikimo metu. VLK nuotrauka.

 

Ukrainos atstovus taip pat domino ligoninių teikiamų paslaugų apmokėjimas, taikant giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą. Tokia sistema diegiama ir Ukrainoje bei artimiausiu metu ketinama prie jos pereiti.

 

VLK direktorius G. Kacevičius pristatė šio apmokėjimo diegimo istoriją Lietuvoje, jo pliusus ir minusus. „Pradėjus taikyti DRG metodą, atsirado galimybės ne tik tiksliau mokėti už stacionarinės paslaugas, bet ir plačiau analizuoti Lietuvos ligoninių veiklą, palyginti jų veiklos efektyvumą tarpusavyje, taip pat Lietuvos stacionarinio sektoriaus rodiklius palyginti su atitinkamais tarptautiniais rodikliais",– sakė VLK direktorius.

 

Delegacijos atstovus domino klinikinis kodavimas, dažniausiai pasitaikančios kodavimo klaidos, kontrolė.

 

„VLK ligų ir intervencijų kodavimo kokybei skiria ypatingą dėmesį: organizuojami gydymo įstaigų darbuotojų mokymai, besidomintys kodavimu nuolat konsultuojami telefonu bei el. paštu, rengiamos klinikinių atvejų kodavimo rekomendacijos, viešinamos aktualios kodavimo klaidos, patariama, kaip jų išvengti",– teigė VLK direktorius G. Kacevičius.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas 
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.