Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK: PSD taryboje priimti svarbūs sprendimai
Naujienos
VLK: PSD taryboje priimti svarbūs sprendimai
2014-06-16

Šiandien Valstybinėje ligonių kasoje posėdžiavo Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba, kuri yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui priimant sprendimus, įgyvendinant naujoves, tobulinant esamą sveikatos priežiūros sistemą.

 

Šįkart PSD taryboje buvo sprendžiami reikšmingi klausimai dėl naujų vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų vaistų sąrašą ir kaip patobulinti invazinės trombektomijos apmokėjimą.

 

 

Nuotraukoje: PSD tarybos pirmininkas, sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas (per vidurį, pirmas dešinėje) ir VLK direktorius Algis Sasnauskas (per vidurį, pirmas kairėje) pristatė svarbius klausimus šios tarybos nariams. Taip pat sutarta, kad VLK interneto svetainėje www.vlk.lt, kaip ir iki šiol, viešai bus skelbiama informacija apie tai, kaip paskirstytos PSDF biudžeto lėšos gydymo įstaigoms po sutarčių pasirašymo.

 

P1010027.JPG 

Nuotraukoje: VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė PSD tarybos nariams pristatė siūlymą į kompensuojamų vaistų sąrašą įtraukti naujus ambulatoriniam gydymui skirtus vaistus, kad šie taptų labiau prieinami pacientams. Toks siūlymas gimė prie SAM veikiančioje Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijoje.

 

P1010032.JPG 

Nuotraukoje: VLK direktoriaus pavaduotoja N. Bernotienė (dešinėje) ir VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė (kairėje) atsakinėjo į PSD tarybos narių klausimus apie naujai į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukiamus vaistus.

 

P1010022.JPG 

Nuotraukoje: VLK Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius ir VLK Kainų skyriaus vedėja Violeta Kutraitė pristatė naujovę – patobulintą apmokėjimo tvarką už invazinės trombektomijos gydymo paslaugas. Šiam siūlymui PSD taryboje pritarta vienbalsiai, tad dabar turi būti parengti atitinkami sveikatos apsaugos ministro įsakymai.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
     Lina Bušinskaitė
     Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
     Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
     Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
     El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
     Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt