Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK viešėjo Investuotojų forumo atstovai
Naujienos
VLK viešėjo Investuotojų forumo atstovai
2016-06-23

 

Šiandien Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Investuotojų forumo dalyviai susitiko su VLK administracijos atstovais, darbuotojais. Susitikimo metu svečiai kėlė aktualius sveikatos priežiūros paslaugų finansavimo klausimus.

 

 

      Susitikimo metu (kairėje – Rūta Skyrienė, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė). VLK nuotrauka.

 

Investuotojų forumas yra savanoriška, visiškai nepriklausoma ir savivaldi verslo asociacija, šiuo metu vienijanti 57 stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką. Dalis jų užsiima sveikatos priežiūros paslaugų teikimu.

 

P1010007 (2).JPG 

  Susitikimo metu (Viačeslavas Zaksas, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius ir Aurimas Baliukevičius, VLK Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas). VLK nuotrauka.

 

Pasak Rūtos Skyrienės, Investuotojų forumo vykdomosios direktorės, kiekvienam investuotojui svarbūs ne tik jo verslo reikalai, ne mažiau svarbi ir kompanijoje dirbančių žmonių sveikata.

 

Į susitikimą atvykę Investuotojų forumo atstovai pateikė savo pastabas dėl sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis sudarymo, dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tais atvejais, kai paslaugų suteikiama daugiau, nei numatyta sutartyse. Investuotojų forumo atstovai turėjo pastabų ir dėl siuntimų pas gydytojus išdavimo tvarkos.

 

 P1010010.JPG

Susitikimo metu. VLK nuotrauka.

 

Investuotojų forumo atstovų nuomone, reikėtų ne tik kovoti su korupcija ir nelegaliais mokėjimais sveikatos priežiūros sektoriuje, bet ir įteisinti tam tikras priemokas, t. y. įstatymu reglamentuoti teisę pacientui savanoriškai primokėti už galimybę rinktis gydytoją, diagnostikos ar gydymo būdą, gydymosi laiką ir kt., įteisinti simbolinius pacientų vizito mokesčius. Atkreipė dėmesį į tai, kad svarbu drausminti pacientus, kurie užsirašo pas gydytoją, tačiau neatvyksta.

 

VLK Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius pasiūlė Investuotojų forumo atstovams pateikti konkrečius pasiūlymus. Šie pasiūlymai būtų apsvarstyti artimiausiu metu.

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.