Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK: sutartys su paslaugų teikėjais pasirašomos sklandžiai
Naujienos
VLK: sutartys su paslaugų teikėjais pasirašomos sklandžiai
2014-03-24

​Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad sutarčių sudarymo su asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis procesas vyksta sklandžiai. Teritorinės ligonių kasos (TLK) ne tik sudarė visas planuotas sutartis su vaistinėmis ir optikomis, bet ir per pastarąją savaitę pasirašė nemažai sutarčių ir su pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Su pirmines ambulatorines paslaugas teikiančiomis mūsų šalies įstaigomis jau sudarytos 158 sutartys, su stacionarines – 59, su slaugos – 7, su greitosios medicinos pagalbos – 17, su kitomis (I, II lygio bei specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis) įstaigomis – 158. Na, o su reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančiomis įstaigomis – 85, su dantų protezavimo – 161. Daugiausia sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis yra sudariusios Kauno bei Klaipėdos TLK.

Artimiausiu metu sutartys bus pasirašomos ir su kitais paslaugų tiekėjais, pagal kurias ir bus kompensuojamos gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos. Kaip ir pernai, teritorinės ligonių kasos sudaro tiesiogines gydymo paslaugų apmokėjimo sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų ligonių kasų aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi pacientai. Didžioji šių įstaigų dalis – ligoninės.

VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir nedelsiant būtų pasirašomos sutartys su sveikatos priežiūros paslaugų tiekėjais. Ligonių kasoms, atstovaujančioms ir ginančioms teisėtus pacientų interesus, sutartys su gydymo įstaigomis padeda garantuoti pacientams netrikdomą paslaugų teikimą, jų prieinamumą bei kokybę. Sutartys naudingos ir gydymo įstaigoms, nes užtikrina jų veiklos tęstinumą.

Šiemet įstaigoms už gyventojams suteiktas gydymo paslaugas bus atsiskaitoma didesniais įkainiais – nuo sausio 1 d. padidėjo bazinių kainų balo vertė iki 0,93 lito (anksčiau ji buvo 0,89 lito). Tai yra svarbus finansinis pastiprinimas įstaigoms, kuris daugeliui jų leis sumažinti minusinius biudžetus (dalis gydymo įstaigų praėjusius metus baigė turėdamos nuostolių).

 

Priedas. Teritorinių ligonių kasų pasirašytos ir  suderintos sutartys 2014-03-19

 


Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.


Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt