Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK pirkimų komisijos posėdžio protokolo neklastojo
Naujienos
VLK pirkimų komisijos posėdžio protokolo neklastojo
2012-09-11

Vakar „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Reporteris“ buvo pateikta informacija, kad Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai, neva, klastoja dokumentus.

VLK atsakingai pareiškia, kad savo veiklą vykdo vadovaudamasi įstatymais ir kitais teisės aktais. Minėtame „Lietuvos ryto“ televizijos reportaže buvo kalbama apie vieno ir to paties VLK Viešojo pirkimo komisijos posėdžio, kuriame vykdytos radioaktyviųjų jodo šaltinių pirkimo procedūros, protokolą. Šis protokolas darbine tvarka buvo patikslintas pagal posėdyje darytą garso įrašą. Reportaže pagarsinta posėdžio garso įrašo dalis tik patvirtina, kad visus sprendimus, kurie užfiksuoti protokole, VLK viešųjų pirkimų komisija priėmė. VLK viešųjų pirkimų komisija būtent tame posėdyje nusprendė kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl pirkimo procedūrų nutraukimo ir tai įrodo ne tik garso įrašas, bet ir patikslintas protokolas. Šį sprendimą parodo ir tolesni nuoseklūs VLK veiksmai, tai yra:

Pirma. Visi pirkime dalyvaujantys tiekėjai buvo informuoti apie UAB „Vitafarmos“ pretenzijos išnagrinėjimą ir komisijos nutarimą kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl sutikimo nutraukti Radioizotopų ir kobalto šaltinių atviro konkurso pirkimo procedūras 77 ir 78 pirkimo dalyse.

Antra. 2012 m. sausio 16 d. VLK kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl pirkimo konkurso procedūrų nutraukimo.

VLK be kita ko pritaria aiškiai ir nedviprasmei Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Ligito Kernagio pozicijai kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Tik tokiu būdu pavyktų padėti galutinį tašką dėl VLK vykdyto radioaktyviųjų jodo šaltinių pirkimo ir patvirtinti arba paneigti VLK veiksmų pagrįstumą ir teisėtumą.