Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK metinėje konferencijoje – dėmesys visuomenės interesams
Naujienos
VLK metinėje konferencijoje – dėmesys visuomenės interesams
2013-04-08

Seime vykusioje Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) organizuotoje ketvirtojoje metinėje konferencijoje išskirtinis dėmesys buvo skirtas diskusijai apie privalomojo sveikatos draudimo atstovavimą visuomenės interesams.

Šių metų VLK konferencija pavadinta „Privalomojo sveikatos draudimo vaidmuo atstovaujant viešajam interesui: tarp valstybinio reguliavimo ir konkurencijos“, tad išskirtinis dėmesys buvo skirtas diskusijai apie kuo geresnį privalomojo sveikatos draudimo atstovavimą visuomenės interesams.

Konferencijoje dalyvavo per 250 įstaigų ir organizacijų atstovų – viešųjų ir privačių gydymo įstaigų vadovai ir medikai, sveikatos mokslų specialistai, pacientų ir medikų organizacijų atstovai, Seimo nariai ir darbuotojai, Prezidentūros, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, savivaldybių, farmacijos įmonių, ligonių kasų, sveikatos mokslų atstovai ir kiti.

Konferencijos pranešėjai analizavo šio laikmečio aktualijas, teisinius konkurencijos bei sveikatos priežiūros paslaugų rinkos reguliavimo aspektus, tiesiogiai susijusius su Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo veikla.

Pranešimus skaitė VLK direktorius Algis Sasnauskas, Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto prodekanė profesorė dr. Danguolė Jankauskienė, rinkos tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ direktorė dr. Rasa Ališauskienė, advokatė Dalia Zeleckienė ir kt.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kalbėjo apie strategines sveikatos apsaugos politikos kryptis.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė paminėjo vėluojantį pavasarį ir ironizavo, kad jis ir neateis tol, kol vienas paslaugų apmokėjimo balas nebus lygus vienam litui. Todėl skatino susirinkusius ieškoti būdų atstatyti šią proporciją paciento naudai.

Didelio medikų susidomėjimo sulaukė Klaipėdos universiteto Visuomenės sveikatos katedros vedėjo, profesoriaus dr. Arnoldo Jurgučio pranešimas „Viešųjų ir privačių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų populiacijos ligotumo ir paslaugų apimčių skirtumai“. Jo pranešimas ypač naudingas pasirodė kolegoms specialistams.

Konferencijos metu sulaukta ir nemažo žiniasklaidos susidomėjimo – į internetinės žiniasklaidos, televizijų, radijo stočių atstovų, žurnalistų klausimus per pertrauką atsakinėjo sveikatos apsaugos ministras, VLK direktorius, gydymo įstaigų vadovai.