Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK lankėsi svečiai iš Latvijos
Naujienos
VLK lankėsi svečiai iš Latvijos
2014-04-02

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi aukšto lygio Latvijos delegacija – Latvijos Seimo nariai, sveikatos apsaugos ministrė Ingrīda Circene ir Latvijos Seimo teisės tarnybos bei Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai, kurie rūpinasi šiuo metu kaimyninėje šalyje planuojamomis reformomis sveikatos priežiūros sektoriuje.

Vizitą Lietuvoje pradėjusi Latvijos delegacija pirmiausia susitiko su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu, su kuriuo buvo aptartos svarbiausios aktualijos sveikatos sektoriuje. Po susitikimo su ministru V. P. Andriukaičiu Latvijos svečių delegacija vizitą tęsė VLK. Svarbiausias šio susitikimo tikslas – geriau susipažinti su Lietuvoje veikiančia privalomojo sveikatos draudimo sistema.

VLK direktorius Algis Sasnauskas svečiams iš Latvijos išsamiai pristatė šią sistemą, papasakojo kaip surenkamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) pajamos, kaip atsiskaitoma už pacientams suteiktas paslaugas gydymo įstaigose, kaip kompensuojami vaistai, medicinos pagalbos priemonės.

Ypatingai svečius iš Latvijos domino efektyvus PSDF lėšų administravimas, išlaidų suvaldymas, sėkmingai įveikta krizė sveikatos sektoriuje, už ką Lietuva yra pateikiama kaip sektinas pavyzdys kitoms Europos Sąjungos šalims. 

Svečiai iš Latvijos taip pat domėjosi, kokios mūsų šalyje yra privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kaip tvirtinamas PSDF biudžetas, kiek šiuo metu žmonių yra draustų PSD, kiek – ne. Juos domino, kokios paslaugos apdraustiesiems teikiamos nemokamai, kokios yra socialinės garantijos mažiausiai uždirbantiems žmonėms, ar PSD neapdrausti žmonės turi galimybę gauti sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai, kaip formuojamas PSDF biudžeto rezervas, kaip panaudojamos šio rezervo lėšos.

Tuo latviai domisi neatsitiktinai – kaip tik šiuo metu Latvijos Seime yra parengtas privalomojo sveikatos draudimo teisės akto projektas, kurį rengiamasi priimti artimiausiu metu. Būtent todėl latviai norėjo detaliau susipažinti su mūsų šalies privalomojo sveikatos draudimo modeliu, kad mūsų šalies patirtį galėtų pritaikyti kurdami savo PSD sistemą.

P1010619.JPG 

P1010624.JPG 

P1010626.JPG 

P1010628.JPG 

P1010631.JPG 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt