Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK lankėsi ekspertų delegacija iš Slovėnijos
Naujienos
VLK lankėsi ekspertų delegacija iš Slovėnijos
2014-06-10

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi svečiai iš Slovėnijos Sveikatos draudimo instituto (SSDI), kurie domėjosi, kaip mūsų šalyje apmokama už pacientams suteiktas paslaugas gydymo įstaigose Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, kaip sudaromos sutartys, kaip stebima įstaigų veikla ir vykdoma kontrolė. Na, o ekspertai iš užsienio pasidalijo savo darbo patirtimi.

 100_4071.JPG

Susitikimo akimirkos. VLK nuotrauka.

 

SSDI atstovai Jakob Ceglar ir Karmen Grom atvyko į Lietuvą, siekdami daugiau sužinoti, kaip Lietuvoje apmokama už žmonėms suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ligoninėse ir poliklinikose PSDF lėšomis. 

100_4075.JPG 

Iš dešinės: SSDI ekspertai Jakob Ceglar, Karmen Grom ir VLK atstovai Lina Noreikienė, Tatjana Golubajeva, Jūratė Sabalienė. VLK nuotrauka. 

 

P1010011.JPG 

Iš kairės: VLK Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius,  VLK direktorius Algis Sasnauskas, direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. VLK nuotrauka.

 

Taip pat VLK atstovai ekspertus iš užsienio supažindino su Lietuvoje diegiama Giminingų diagnozių grupių (DRG) metodu pagrįsta paslaugų klasifikavimo sistema. Ekspertus iš Slovėnijos ypač domino VLK pasiekta pažanga apmokant aktyviojo stacionarinio gydymo paslaugų išlaidas, taikant DRG metodą, DRG grupių kainų koeficientų, kurie yra naudojami kainos nustatymui, skaičiavimas.

Svečiai pripažino, kad nors Slovėnijoje jau 10 metų taikoma Australijos DRG sistema, Lietuvoje šios sistemos taikymo pažanga – gerokai didesnė, ypač – skaičiuojant kainas. Ekspertai iš užsienio teigiamai įvertino ir Lietuvoje taikomą ambulatorinių paslaugų išlaidų apmokėjimo tvarką.

Jie taip pat domėjosi, kaip Lietuvoje apmokamos brangios medicinos priemonės, vaistai, kaip priimami sprendimai dėl tam tikrų paslaugų įtraukimo į kompensuojamųjų paslaugų sąrašą, kokia specializuotų ambulatorinių paslaugų apimtis, jų rūšys bei apmokėjimo tvarka.

Tuo tarpu VLK atstovai domėjosi, kaip Slovėnijoje yra sudaromos sutartys su gydymo įstaigomis, pagal kurias apmokama už pacientams suteiktas paslaugas. Šioje šalyje jos sudaromos dviem etapais: pirmiausia Sveikatos apsaugos ministerijos, SSDI ir gydymo įstaigų atstovai sutaria dėl nacionaliniu mastu planuojamo paslaugų kiekio ir tam skiriamų išlaidų, o sutarimą dėl lėšų paskirstymo patvirtinus Vyriausybei, sudaromos sutartys. Tos gydymo įstaigos, kurios jau turi sutartį, gauna pasiūlymą dėl jos sudarymo naujam terminui, o naujiems paslaugų teikėjams skelbiamas konkursas.

Įdomu tai, kad Slovėnijoje didelis dėmesys skiriamas gydymo įstaigų finansinei, medicininei bei administracinei kontrolei. Pavyzdžiui, kai yra nustatoma žala Slovėnijos sveikatos draudimo fondui, gydymo įstaiga privalo grąžinti lėšas į šį biudžetą ir dar sumokėti baudą nuo 400 iki 1200 eurų už kiekvieną nustatytą pažeidimo atvejį.

Išlaidos sveikatos apsaugai Slovėnijoje gerokai didesnės nei Lietuvoje. Bendrosios išlaidos sveikatos priežiūrai 2012 metais siekė 9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), o Lietuvoje – 7 procentus nuo BVP.

 

Kontaktai žiniasklaidai:


    Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
   Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt  

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt