Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK lankėsi Europos Komisijos atstovas
Naujienos
VLK lankėsi Europos Komisijos atstovas
2014-02-13

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) oficialiu vizitu lankėsi Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato atstovas Peter Paul Borg. Svečias ne tik domėjosi mūsų šalyje veikiančia privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, bet ir pasidalijo patirtimi, kaip tokios sistemos veikia kitose Europos šalyse.

Jį domino, kokie asmenys yra draudžiami PSD, kaip renkamos šios įmokos, kokia šios sistemos išlaidų struktūra. Taip pat kokiais principais vadovaujantis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos, kokių priemonių buvo imtasi finansinės krizės metu siekiant užtikrinti sveikatos sistemos stabilumą.

Su svečiu susitikę VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė, Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė ir kiti VLK atstovai supažindino Europos Komisijos atstovą P. P. Borg su Lietuvos PSD sistema, atsakė į jį dominusius klausimus.

VLK atstovai paprašė P. P. Borg pasidalinti patirtimi, su kokiais iššūkiais susiduria kitų Europos Sąjungos šalių sveikatos draudimą įgyvendinančios įstaigos.

Europos Komisijos atstovui gerą įspūdį paliko Lietuvoje veikianti PSD sistema. Be to, tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse sveikatos draudimo srityje įgyvendinamos strategijos yra labai panašios. Jo nuomone, senėjant gyventojų populiacijai bei atsirandant vis naujų, brangių technologijų, didžiausias dėmesys šiais laikais turi būti skiriamas sveikatos priežiūros efektyvumo didinimui bei efektyviam turimų išteklių panaudojimui. Pavyzdžiui, siekiama mažinti stacionarinių atvejų skaičių, hospitalizavimą keičiant kitomis alternatyviomis sveikatos priežiūros paslaugomis, tokiomis kaip dienos chirurgija, dienos stacionaras.Susitikimo su Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato atstovu Peter Paul Borg (svečias viduryje) metu. P. P. Borg ne tik domėjosi mūsų šalyje veikiančia privalomojo sveikatos draudimo sistema, bet ir pasidalijo patirtimi, kaip tokios sistemos veikia kitose Europos šalyse.Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.