Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK: klubo ir kelio endoprotezai gydymo įstaigas pasieks jau greitai
Naujienos
VLK: klubo ir kelio endoprotezai gydymo įstaigas pasieks jau greitai
2013-06-12

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad klubo ir kelio sąnarių endoprotezai gydymo įstaigas pasieks jau greitai – liepos mėnesį. Juos gavusios įstaigos galės sėkmingai planuoti reikiamas operacijas, pacientų gydymą. Dėl to sumažės eilės, kuriose žmonės laukia šių endoprotezų, norėdami palengvinti savo judėjimą.

Kelio ir klubo sąnarių endoprotezams pirkti VLK vykdo tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą. Šiuo metu vyksta konkursui pateiktų pasiūlymų vertinimas. Pasibaigus pirkimo procedūroms, minėtos priemonės, palengvinančios judėjimą žmonėms, keliaus į gydymo įstaigas.

Sudarius sutartis dėl šių priemonių pirkimo, atsakingi VLK specialistai nedelsiant išsiųs registruotus pranešimus nurodytos gyvenamosios vietos adresu žmonėms, kurie šių endoprotezų laukia eilėje, kad jie jau yra nupirkti. Taigi žmonės galės iškart skubėti į gydymo įstaigą pas gydytoją ir tartis dėl reikalingos operacijos.

Iš viso bus nupirkti beveik 6 tūkst. kelio ir klubo endoprotezų. Jie pasieks visas 22 gydymo įstaigas Lietuvoje, atliekančias klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijas.

VLK taip pat atkreipia dėmesį į tai, jei žmogus nori sutrumpinti eilę, kurioje laukia minėtų protezų, jis tai gali padaryti stodamas į eilę kitoje gydymo įstaigoje, kurioje ši yra mažesnė.

Informacija apie eiles yra nuolat atnaujinama ir skelbiama VLK interneto svetainėje. Taigi pacientai gali keisti savo prašymuose nurodytas gydymo įstaigas, kuriose pageidauja atlikti reikiamą operaciją.