Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ir jaunieji medikai vienijasi kovoje su korupcija
Naujienos
VLK ir jaunieji medikai vienijasi kovoje su korupcija
2016-12-09

​Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti organizuojant socialines iniciatyvas korupcijos prevencijos srityje, ugdyti medikų bendruomenę ir pacientus, kad dvigubi mokėjimai (dovanos, vokeliai ir kitos padėkos gydytojams) neturi būti toleruojami, nes už paslaugas pacientams sumoka valstybė.JGA prezidentas Martynas Gedminas (kairėje) ir VLK Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius ​pasirašo bendradarbiavimo sutartį. BNS nuotr. 


VLK Informacinių technologijų departamento direktoriaus, laikinai vykdančio direktoriaus funkcijas, Aurimo Baliukevičiaus teigimu, šios sutarties pasirašymas yra svarbus žingsnis kuriant skaidrius, pasitikėjimu grįstus santykius tarp ligonių kasų ir medicinos darbuotojų bendruomenės.

 ​


Sutartis pasirašyta. BNS nuotr.


„Ligonių kasos ir jaunieji medikai siekia bendrų tikslų – gerinti sveikatos sistemos prieinamumą žmonėms ir, žinoma, mažinti korupcijos apraiškas šioje srityje, kuri, deja, pagal naujausius tarptautinius duomenis, vis dar išlieka viena iš tų sričių, kur labiausiai paplitęs šis negatyvus reiškinys. Tikimės, kad suvienijus jėgas bus lengviau siekti šių tikslų", – sakė VLK vadovas A. Baliukevičius.

 

Šia bendradarbiavimo sutartimi įsipareigota ne tik teikti abipusę pagalbą ir rengti bendrus korupcijos prevencijos projektus, bet ir remti viena kitos siūlymus, teikti rekomendacijas aukštesnėms institucijoms.

 

„Visi sistemos dalininkai supranta, kad korupcija gydymo įstaigose yra prastai veikiančios sveikatos apsaugos sistemos pasekmė. Pripažįstama, kad didesnė sveikatos sistemos problema yra ne smulkioji korupcija gydytojo – paciento santykyje, o stambioji korupcija", – teigė JGA prezidentas Martynas Gedminas.

 


Susitikimo metu aptarti būsimi korupcijos prevencijos projektai. BNS nuotr. 

Pasak jo, vienintelis būdas užtikrinti medikų atsparumą korupcijai yra orūs sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų atlyginimai, kuriems lėšų turėtų atsirasti gydymo įstaigose taikant gerosios valdysenos principus. Tam reikėtų nustatyti minimalius teikiamų paslaugų standartus, kurie leistų gydymo įstaigoms gauti didesnes lėšas teikiant aukštesnės kokybės paslaugas, premijavimo sistemą derėtų sudaryti atsižvelgiant į medicinos darbuotojo darbo rezultatus.

 

Tiek VLK, tiek JGA tikisi, jog bendradarbiaujant bus galima ne tik mažinti korupcijos mastus sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir dirbti kitomis kryptimis, pavyzdžiui, šviesti visuomenę apie racionalų vaistų vartojimą, skatinti Lietuvos gyventojus rinktis generinius vaistus.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja 

Tel. (8 5)2364 105

El. paštas lina.sriubene@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos  telefono numeriu 8 700 88888.