Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ir Policijos departamentas keitėsi gerąja patirtimi
Naujienos
VLK ir Policijos departamentas keitėsi gerąja patirtimi
2016-12-23
Prieš didžiausias metų šventes Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) sulaukė neeilinių svečių – Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PD) specialistų. Susitikimo metu VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis supažindino svečius su informacinių technologijų valdymo sistema, įdiegta VLK.

 


Juozas Stundys – PD Policijos informacijos valdybos Projektavimo ir plėtros skyriaus vedėjas, Paulius Kirstukas, Ieva Songailaitė, Gediminas Bakšys –​ PD Policijos informacijos valdybos Projektavimo ir plėtros skyriaus vyriausieji specialistai.


„Šiais metais VLK buvo išduoti ISO kokybės vadybos sertifikatai, patvirtinantys, kad įstaigoje įdiegta informacinių sistemų valdymo ir duomenų apsaugos sistema atitinka aukščiausius keliamus reikalavimus. Džiaugiamės, kad mūsų gerąją patirtimi domisi kolegos iš kitų institucijų, kad juos galime supažindinti su turima kibernetinio saugumo sistema ir kokia reikalavimai keliami tokioms diegiamoms naujovėms", – sako S. Štarolis.

 VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis, Informacinės sistemos eksploatavimo skyriaus vedėjas Jonas Tamaliūnas, vyriausieji specialistai Dovilė Ekaitė, Algirdas Svaravičius.


Ligonių kasos vykdo keletą informacinių sistemų projektų, kurie padeda skaidriai ir efektyviai valdyti Privalomojo draudimo fondo lėšas. Ligonių kasų duomenų bazėse saugomi ne tik asmens duomenys, bet ir ypatingi asmens duomenys, todėl ir informacinių sistemų apsauga turi būti nuolat atnaujinama, taip prisitaikant prie pasaulio tendencijų, vis modernesnės technikos ir galimų įsilaužimų.

 

Susitikimo metu VLK ir PD specialistai aptarė, kaip efektyviai valdyti informacinių sistemų projektus, kad jie būtų įdiegti sėkmingai ir laiku, taip pat kokių priemonių imamasi siekiant apsaugoti asmens duomenis, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduriama. Kalbėta ir apie ISO sertifikavimo procedūras.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Džiužaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja 

Tel. (8 5) 237 0717

El. paštas irena.dziuzaite@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos  telefono numeriu 8 700 88888.