Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ir Lenkijos ligonių kasų atstovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą
Naujienos
VLK ir Lenkijos ligonių kasų atstovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą
2014-12-17

Valstybinėje ligonių kasoje prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijos ligonių kasų (Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ) atstovai. Susitikimo metu aptartos sveikatos priežiūros aktualijos, ypač daug dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) direktyvos dėl gydymosi ES šalyse klausimams aptarti.

 

 

Iš dešinės: linksmai nusiteikusios viešnios iš NFZ Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc, Tarptautinio bendradarbiavimo ir koordinavimo skyriaus vedėja Elzbieta Czyzowska ir Europos Sąjungos projektų vadovė Katarzyna Wiktorzak. Nuotr. VLK

 

NFZ atstovės – Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc, Tarptautinio bendradarbiavimo ir koordinavimo skyriaus vedėja Elzbieta Czyzowska ir Europos Sąjungos projektų vadovė Katarzyna Wiktorzak – su VLK vadovais ir specialistais aptarė Lenkijos ir Lietuvos ligonių kasų veiklos aktualijas. 

 

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius pabrėžė giminingų institucijų bendradarbiavimo svarbą rūpinantis pacientais, užtikrinant, kad jie laiku gautų reikiamą gydymą, už kurį gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos. „Abiejų šalių institucijos turi tuos pačius tikslus, tad naudinga nuolat dalintis patirtimi ir keistis informacija. Tikiuosi, kad šis vizitas stiprins sėkmingą įstaigų darbą", – pabrėžė G. Kacevičius.

 

NFZ Tarptautinių ryšių departamento direktorė A. Tyc teigė, kad toks dialogas tampa dar svarbesnis abiems šalims įgyvendinant ES direktyvą, pagal kurią apdraustieji gali laisviau vykti gydytis į ES šalis

 

VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotojos Vaidos Momkuvienės teigimu, ši direktyva Lietuvoje įgyvendinta laiku, todėl mūsų apdraustieji su gydytojo siuntimu gali gydytis pasirinktoje ES šalyje. Susimokėję už gydymą savo lėšomis ir pateikę reikiamus dokumentus teritorinei ligonių kasai, jie gali gauti nustatytą kompensaciją. Ji taip pat atkreipė dėmėsi, kad tokių atvejų nėra daug, nes žmonės neskuba gydytis svetur ir mieliau renkasi Lietuvos  sveikatos priežiūros specialistų teikiamas paslaugas.

 

Tuo tarpu Lenkijoje, kaip teigė A. Tyc, ši ES direktyva įgyvendinama vėluojant metus. Lenkijos pacientai, norintys vykti į kitas šalis gydytis ligoninėje ar kai reikalingi brangūs ne ligoninėje atliekami tyrimai (pavyzdžiui, magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos), pirmiausia turi gauti vaivadijos ligonių kasos direktoriaus leidimą. Be to, leidimas neišduodamas, jei pacientui reikia gydymo paslaugų, kurios neteikiamos ir neapmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis Lenkijoje, arba, kai reikalingas gydymo paslaugas galima suteikti Lenkijoje laiku.

 

Taip pat VLK atstovai svečiams iš Lenkijos pristatė, kaip kompensuojamos Lietuvos pacientų gydymosi užsienyje išlaidos. Lenkijos ligonių kasų atstovės pažymėjo, kad Lenkijos pacientai domisi sanatorinio gydymo ir reabilitacijos galimybėmis Lietuvoje.

 

Abiejų šalių atstovams buvo įdomu sužinoti apie naujausias sveikatos apsaugos srityje vykdomas reformas. Pavyzdžiui nuo kitų metų Lenkijoje įsigaliosiančią naują tvarką dėl pacientų greitesnio ištyrimo ir gydymo, kai įtariamas onkologinis susirgimas.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lina Bušinskaitė
    VLK Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
   Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,

el. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos
     telefono numeriu 8 700 88888.

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt


Susitikimo akimirkos. VLK nuotraukos:

 

P1010004.JPG 

Iš kairės: VLK Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė,  laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius, susikaupęs darbui vertėjas, VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė, VLK Sveikatos preižiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.   

 

P1010012.JPG 

Linksmai nusiteikusi NFZ Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc.

 

P1010014.JPG 

Iš dešinės: Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc, Tarptautinio bendradarbiavimo ir koordinavimo skyriaus vedėja Elzbieta Czyzowska ir Europos Sąjungos projektų vadovė Katarzyna Wiktorzak.

 

P1010017.JPG
Iš kairės: VLK Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė, laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius, vertėjas, VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.

 

 

P1010020.JPG 

 Iš kairės: VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas, VLK Paslaugų ekspertizės, Metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė, Tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Laura Kručkauskienė.