Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ir LTOK kartu kvies žmones rūpintis savo sveikata
Naujienos
VLK ir LTOK kartu kvies žmones rūpintis savo sveikata
2014-10-28

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) užmezgė partnerystę ir nuo šiol glaudžiai bendradarbiaus, organizuodami socialines akcijas. Pastarosiomis žmonės bus skatinami rūpintis savo ir artimųjų sveikata, skirti daugiau dėmesio ligų prevencijai, siekiant užkirsti kelią grėsmingoms ligoms, taip pat nelikti abejingais sveikai gyvensenai.

 

P1010141.JPG 

VLK nuotraukoje – LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė ir VLK direktorius A. Sasnauskas

pasirašo bendradarbiavimo sutartį.

 

Siekiant užtikrinti, kad tokie kvietimai būtų dar labiau girdimi, kai kuriais atvejais į bendras šių institucijų socialines iniciatyvas bus pasitelkiami Lietuvoje žinomi sportininkai, kurie taps ypatingųjų žinių ambasadoriais. Visuomenėje žinomi ir savo laimėjimais mūsų šalį garsinantys sportininkai yra tie žmonės, kuriuos girdi ir mato visa Lietuva, todėl jų lūpomis ištartas kvietimas nelikti abejingiems brangiausiam turtui – sveikatai – bus kur kas efektyvesnis nei įprasta socialinė reklama.

 

VLK direktorius Algis Sasnauskas tvirtina, kad VLK ir LTOK bendradarbiavimas – labai svarbus, kadangi tik tvirtai surėmus pečius galima padaryti daug dalykų, kurie kartais iš šalies atrodo neįmanomi.

 

„Mūsų bendra misija – didžiulė – išgelbėti kuo daugiau žmonių gyvybių. Todėl kartu raginsime mūsų kraštiečius rūpintis sveikata čia ir dabar. Tarkim, jei tik kyla abejonių dėl sveikatos būklės, nedelsiant kreiptis į medikus ir išsitirti, nes kuo ankstyvesnėje stadijoje diagnozuojama bet kokia klastinga liga, tuo daugiau yra galimybių pasveikti. Ypač įveikti vieną klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžį. Tai įrodyta ir moksliniais tyrimais, todėl svarbu savo ir artimųjų sveikata rūpintis nuolat. Ypač svarbu išnaudoti valstybės teikiamas galimybes – Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas ir už tai nemokėti iš savo kišenės", - teigė VLK vadovas A. Sasnauskas.

 

P1010149.JPG 

VLK nuotraukoje – LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė ir VLK direktorius A. Sasnauskas sieks bendro tikslo –
sveikesnės visuomenės.
 

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė tikisi, kad VLK ir LTOK bendradarbiavimas ir sportininkų autoritetas padės siekti abiems organizacijoms bendro tikslo – sveikesnės visuomenės.

 

„Sveikata ir sportas – neatsiejami dalykai, todėl šis bendradarbiavimas – natūralus dviejų organizacijų pastangų suvienijimas. Esu tikra, kad kartu galime efektyviau skleisti žinią apie prevencinius sveikatos projektus bei aktyvų gyvenimo būdą, kaip vieną iš prevencijos galimybių. Juk būtent sportas padeda kurti sveikesnę visuomenę", - teigia D. Gudzinevičiūtė.

  ​

 VLK  nuotr. – LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė ir VLK direktorius A. Sasnauskas įsitikinę,
kad sportas ir sveikata neatsiejami. 

 

Apie pirmuosius bendrus šių institucijų projektus bus galima sužinoti netrukus. Jau greitai VLK ir LTOK įgyvendins bendrą socialinę akciją „Aplenk ligą". Jos metu žinomi sportininkai kvies vyrus ir moteris aktyviai dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos ir prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Pagal jas atliekami tyrimai privalomuoju sveikatos draudimu draustiems žmonėms yra nemokami, nes jie kompensuojami PSDF lėšomis.

 

    Kontaktai žiniasklaidai:

   

 Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja 
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti bendruoju ligonių kasų el. pašto adresu info@vlk.lt arba

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.