Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ekspertai kartu su Lietuvos banko atstovais aptarė IT klausimus
Naujienos
VLK ekspertai kartu su Lietuvos banko atstovais aptarė IT klausimus
2019-04-23

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Lietuvos banko atstovai, kurie domėjosi VLK įdiegtomis informacinėmis technologijomis (IT), taip pat buvo pasikeista aktualia informacija IT priežiūros klausimais.

 

Susitikimo metu VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis pristatė VLK IT tinklą, papasakojo apie jo naudotojus, plėtros perspektyvas. VLK valdo 19 informacinių sistemų, iš jų 5 – valstybinės. Visos jos reikalauja nuolatinės techninės priežiūros, savalaikio atnaujinimo, saugos užtikrinimo.

 

Bankas_1.jpg 

Susitikimo metu.  Iš kairės į dešinę: Lietuvos banko Organizacijos tarnybos Informacinių technologijų departamento direktorius Andrius Ženčius, Apskaitos departamento direktorė Lina Našlėnienė, Apskaitos departamento projektų vadovė Snieguolė Gabrilavičienė, Apskaitos politikos ir atskaitomybės skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Daubarienė. VLK nuotrauka.  

 

Ligonių kasų valdomos informacinės sistemos yra reikalingos ne vien ligonių kasoms. IT pasitarnauja sklandžiam, operatyviam institucijų darbui, duomenų apsikeitimui ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos šalyse.

 

„Šiandien negalėtume įsivaizduoti privalomojo sveikatos draudimo be Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro, privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „Sveidra", kuri nuolat technologiškai pertvarkoma, tobulinama. Na, o šiuo metu vykdomas šios sistemos modernizavimas",– sakė S. Štarolis.

 

Pasak jo, ligonių kasų darbuotojai jau ne vienerius metus kasdien naudojasi Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto valdymo reikmėms – finansų apskaitai tvarkyti – Finansų valdymo ir apskaitos informacine sistema, Europos Sąjungos duomenų mainų, Eilių valdymo, Dokumentų valdymo ir kitomis informacinėmis sistemomis.

 

Bankas_2.jpg 

VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis (kairėje) pristatė VLK IT tinklą. Viduryje – VLK Apskaitos skyriaus vedėja Regina Andriuškienė, dešinėje – Informacinių technologijų departamento direktorius Aurimas Baliukevičius. VLK nuotrauka.

 

„Šiais laikais jau neįsivaizduojamas popierinių dokumentų siuntimas paštu ar jų gabenimas – visus reikalingus duomenis tiek medikas, tiek pacientas gali rasti savo kompiuteryje",– teigė S. Štarolis.

 

Pasak jo, VLK užduotis – užtikrinti, kad kuo daugiau reikalingų duomenų kiekvienas žmogus rastų VLK informacinėse sistemose ir saugiai jais naudotųsi. „Mums svarbu, kad gyventojams informacija apie PSDF biudžeto lėšomis suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, įsigytus vaistus ir medicinos pagalbos priemones būtų pateikiama nemokamai, saugiai ir prieinamai",– sakė S. Štarolis.

 

Šiuo metu internetu gyventojams pasiekiamos šios elektroninės paslaugos:

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 

 
Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. ​