Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK ekspertė konsultavo Juodkalnijos sveikatos inspektorius
Naujienos
VLK ekspertė konsultavo Juodkalnijos sveikatos inspektorius
2018-02-14

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos Antikorupcinio vertinimo skyriaus vyr.  specialistu Giedriumi Būdvyčiu lankėsi Juodkalnijoje. Lietuvos atstovai ne tik konsultavo Juodkalnijos sveikatos inspektorius, bet ir atliko jų darbo ekspertinį vertinimą bei teikė rekomendacijas, kaip pagerinti sveikatos priežiūros kontrolę bei mažinti korupciją jų šalyje.

 

Šį tarptautinį ekspertinį vertinimą organizavo Europos Komisija, bendradarbiaudama su Juodkalnijos Valstybinės inspekcijos administracija. Misijos tikslas – pasidalinti sukaupta patirtimi vykdant patikrinimus sveikatos priežiūros įstaigose, identifikuoti korupcijos rizikos pasireiškimo sritis bei aptarti, kokios antikorupcijos priemonės ateityje galėtų būti taikomos.

 

VLK ekspertė V. Momkuvienė skaitė pranešimą apie Lietuvos patirtį, vykdant Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų, kompensuojamųjų vaistų, medicinos pagalbos ir ortopedijos techninių priemonių kontrolę, identifikuotas problemines sritis ir jų sprendimo bei įgyvendinimo būdus. V. Momkuvienė pristatė VLK ir  teritorinių ligonių kasų (TLK) vykdomą veiklos priežiūrą: apžvelgė teisinį reguliavimą, pristatė VLK ir TLK vykdomos veiklos priežiūros tvarką (kaip vykdomas konsultavimas, stebėsena ir patikrinimai gydymo įstaigose), pristatė pagrindinius rezultatus, rizikos vertinimo tvarką bei veiklos priežiūros efektyvumo matavimo rodiklius bei jų vykdymo apžvalgą. Pranešimą galite rasti ČIA.

 

 

V. Momkuvienė skaito pranešimą. VLK nuotrauka.  

 

Juodkalnijos atstovai pristatė savo šalyje taikomas kontrolės ir kovos su korupcija priemones. Taip pat jie įvardijo problemas, su kuriomis susiduriama. Pavyzdžiui, Juodkalnijoje nėra pacientų siuntimų sistemos, todėl paslaugų tenka laukti gana ilgai – eilėje gydytojo specialisto konsultacijos ar operacijos tenka laukti mažiausiai 6 mėnesius. Nerimą jiems kelia gydytojų piktnaudžiavimai išduodant nedarbingumo pažymėjimus, falsifikuoti įrašai medicininėje dokumentacijoje, siekiant gauti kompensavimą už suteiktas paslaugas, neteisėtas kompensuojamųjų vaistų išrašymas bei išdavimas. Dar viena problema – sveikatos priežiūros specialistų darbas privačiame sektoriuje be oficialių leidimų, licencijų.

 

Juodkalnija iki 2025 m. ketina tapti Europos Sąjungos (ES) nare. Nuo 2012-ųjų metų vyksta šios šalies derybos dėl narystės ES. Lietuva, kaip ES šalis narė, teikia paramą ES narystės siekiančioms šalims kandidatėms.

 

Europos Komisija 2016 m. ataskaitoje teigiamai vertina nuolatinę pažangą Juodkalnijai integruojantis į ES, tačiau pastebi, kad korupcija šioje šalyje ir toliau kelia didelį susirūpinimą. Tam, kad įvairiose srityse, tarp jų ir sveikatos priežiūros sektoriuje, būtų stiprinama kovos su korupcija sistema, rekomenduojama numatyti įvairių veiksmingų antikorupcijos priemonių ir jas taikyti.

 

Kontaktai žiniasklaidai: 

 Rimantas Zagrebajev

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

    Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas

    Tel. (8 5) 236 4105

    El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:
Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.