Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje
Naujienos
VLK dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje
2014-09-03

Šiandien, rugsėjo 3 d., Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovybė dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kurio metu buvo aptartos svarbiausios aktualijos sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugų apmokėjimo srityse.

Sveikatos reikalų komitete buvo aptariamos tendencijos ir dabartinė reali situacija dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto surinkimo ir atsiskaitymo su gydymo įstaigomis. Taip pat pristatyta informacija apie 2015 m. PSDF perspektyvas. Geros žinios yra tai, kad prognozės rodo, jog kitų metų biudžetas turėtų didėti 6,7 proc., t. y. 295,6 mln. litų. Svarstyta, kaip racionaliausiai būtų galima panaudoti šias lėšas gerinant situaciją sveikatos priežiūros sektoriuje, buvo aptarti pateikti pasiūlymai.

Kalbėdamas apie aktualijas, VLK vadovas Algis Sasnauskas akcentavo, kad VLK pasirengimas prieš įvedant naują valiutą Lietuvoje – eurą – vyksta sklandžiai, kaip ir buvo planuota, be jokių trukdžių. Daugelis svarbių darbų jau yra atlikta, kiti – eina į pabaigą. VLK aktyviai rengiasi euro įvedimui, siekdama užtikrinti, kad nuo kitų metų pradžios būtų sklandžiai ir tiksliai atsiskaitoma gydymo įstaigoms eurais už pacientams suteiktas gydymo paslaugas.

Plačiau – fotoreportaže. VLK nuotraukos.

 

VLK Ryšių su visuomene skyrius

 

20140903_111745.jpg 

VLK direktorius Algis Sasnauskas (antras iš kairės) Seimo Sveikatos reikalų komitete, kuriam pirmininkauja Dangutė Mikutienė (pirma iš kairės), pateikė informaciją apie PSDF biudžeto surinkimą ir atsiskaitymą su gydymo įstaigomis, apie planuojamą 2015 m. PSDF biudžetą bei numatomus pokyčius, susijusius su euro įvedimu.

 

20140903_112035.jpg 

Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje aptariant aktualijas sveikatos priežiūros srityje aktyviai dalyvavo ir Premjero patarėjas Antanas Vinkus (pirmas iš dešinės) ir sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė

(antra iš dešinės).

 

20140903_111654.jpg 

VLK direktorius Algis Sasnauskas Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams papasakojo, kad VLK pasirengimas prieš įvedant naują valiutą Lietuvoje – eurą – vyksta sklandžiai, jog daug darbų jau atlikta, o kiti – baigiami. Taip pat jis informavo, kad jau kuris laikas kainos eurais yra skelbiamos ir VLK interneto svetainėje

( http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugos),

 o šalia gydymo kainos litais nurodytos ir gydymo kainos eurais. Be to, jis pabrėžė, kad ne mažiau svarbu yra tai, kad, atsižvelgiant į naujos valiutos įvedimą, intensyviai modernizuojamos VLK informacinės sistemos.

 

 

20140903_112055.jpg 

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Juras Požėla (pirmas iš dešinės) aktyviai domėjosi VLK vykdomomis prevencinėmis programomis vyrams ir moterims dėl vėžio. Taip pat jis siūlė būdus, kaip būtų galima padidinti šių paslaugų prieinamumą mūsų kraštiečiams, taip išgelbėjant dar daugiau gyvybių, kai yra laiku užkertamas kelias šiai klastingai ligai. 

 

 

20140903_112756.jpg 

VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė (trečia iš kairės) atsakė į komiteto narių klausimus, tarp kurių buvo ir klausimas apie klausos aparatų kompensavimą žmonėms. Išsakyta pozicija, kad šiuo metu VLK juos perka centralizuotai, bet yra svarstoma galimybė, kaip juos būtų galima padaryti dar labiau prieinamus žmonėms. 

 

 

20140903_112839.jpg 

VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas (antras iš dešinės) atsakė į komiteto narių klausimus apie tai, kaip šiuo metu yra apmokama už gydymo įstaigų suteiktas paslaugas pacientams, apie esamas ir  planuojamas skatinamąsias paslaugas už gerus darbo rezultatus medikams. Šis klausimas sulaukė susidomėjimo.