Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > V. P. Andriukaitis: „Svarbu, kai patys medikai pasako pacientams: kyšių neimame“
Naujienos
V. P. Andriukaitis: „Svarbu, kai patys medikai pasako pacientams: kyšių neimame“
2013-12-11

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis džiaugiasi, kad jo kvietimas imtis aktyvių antikorupcinių priemonių pačiose gydymo įstaigose randa pritarimą. Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovybė, palaikydama Sveikatos apsaugos ministerijos poziciją, per įstaigoje veikiančią vaizdo sistemą, interneto puslapyje nuolat informuoja pacientus bei lankytojus, kad čia paslaugos teikiamos nemokamai ir kviečia juos kyšiais nežeminti nei savo, nei gydytojų orumo.

„Kova su korupcija iš ministerijos koridorių persikelia į veiksmo vietą: į gydymo įstaigas ir medikų kabinetus. Svarbu, kai patys medikai pasako pacientams: mes kyšių neimame. Gydymo įstaigų vadovai turi įvesti tvarką ir padaryti viską, kad jų darbuotojai elgtųsi sąžiningai, laikytųsi įstatymų ir Hipokrato priesaikos“, – sako V. P. Andriukaitis.

Lapkričio pabaigoje ministras V.P Andriukaitis, siekdamas švaresnės skaidresnės sveikatos sistemos, paragino didžiųjų ligoninių vadovus steigti padalinius arba skirti asmenis, kurių pareiga – išklausyti pacientus ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams. Be to, buvo rekomenduota visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikti pacientams vaizdinę antikorupcinę medžiagą gautą iš STT. Medikai taip pat pakviesti imtis aktyvesnės veiklos: pacientams patarti, kur kreiptis susidūrus su korupcija, dalyvauti vaizdo klipų kūrime ir juose paaiškinti žmonėms, kad nelegalūs pinigai įžeidžia ir žemina gydytojus.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, pasak jos vadovo Jono Sąlygos, laikosi konstitucinio principo, todėl čia dirbantys medikai stengiasi pacientams garantuoti tai, kas numatyta pagrindiniame šalies įstatyme – nemokamą medicinos pagalbą. Į Klaipėdos jūrininkų ligoninę patekę žmonės neturi primokėti už vaistus, pirkti tvarsliavos, operacijoms ar kitoms procedūroms reikalingų priemonių.

„Įstaigoje siekiama, kad tiek medikai, tiek pacientai jaustųsi oriai. Medikams sudarytos puikios darbo sąlygos, galimybė tobulėti, jų vidutinis darbo užmokestis čia vienas didžiausių tarp šalies sveikatos priežiūros įstaigų, ligoninė yra įsigijusi pačios moderniausios aparatūros. Pacientų orumo čia nežemina nei aplinka, nei gydymo kokybė. Tačiau kartais žmonėms reikia priminti, kad neglumintų nei savęs, nei medikų, norėdami už darbą atsidėkoti pinigais“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius J. Sąlyga. Ligoninės vadovas vaizdo klipe ragina pacientus medikams atsidėkoti šypsena ir geru žodžiu, tvirtu rankos paspaudimu. Pacientai ir lankytojai jį gali matyti per ligoninėje veikiančią vaizdo informavimo sistemą bei interneto tinklapyje www.jurlig.lt.

Įstaigoje įdiegta ir telefoninė antikorupcinė linija. Susidūrę su galimai korupcinio pobūdžio veikla Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, bet kurio paros metu apie įvykį gali pranešti telefonu (8 46) 491196 arba el. paštu korupcija@jurlig.lt.


SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, www.sam.lt