Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Už antikorupcines iniciatyvas Panevėžio TLK apdovanota antrąkart
Naujienos
Už antikorupcines iniciatyvas Panevėžio TLK apdovanota antrąkart
2018-12-31

​Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) kolektyvui šiais metais skirtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apdovanojimas už naujų antikorupcinių priemonių veiklos skaidrumui užtikrinti sukūrimą.

 

Viename iš Tarptautinei antikorupcijos dienai skirtų renginių, pavadintame „Dalinamės gerąja praktika“, Panevėžio TLK įteiktas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos raštas ir 2018 m. nominacija „Skaidriai ir drąsiai bendruomenei". Įstaiga už antikorupcines iniciatyvas apdovanota antrą kartą. Pirmasis apdovanojimas skirtas 2015 m.

 

DSC_3383.JPG Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Šiais metais SAM antikorupcinių iniciatyvų atrankai pateiktos kelios Panevėžio TLK iniciatyvos. Padėka pelnyta už keturias – sprendimą peržiūrėti TLK partnerių (asmens sveikatos priežiūros įstaigų – ASPĮ) interneto svetaines, fiksuoti netikslumus ir prašyti juos šalinti; susitikimus su gyventojų bendruomenėmis ir kitomis tikslinėmis grupėmis (2018 m. pirmą kartą organizuoti susitikimai su vidaus reikalų sistemos – policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Pataisos namų – pareigūnais ir kitais darbuotojais, siekiant pristatyti privalomojo sveikatos draudimo svarbą ir naudą, paaiškinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką; naujos vaizdo medžiagos korupcijos prevencijos tema transliavimą Panevėžio miesto lauko ekranuose ir vaizdo informacijos vežiojimą Panevėžio miesto autobusų LCD ekranuose, kurie Panevėžyje įrengti tik 2018 m. vasarą.

 

Panevėžio TLK vadovas Jonas Narbutas mano, kad įstaigos bandymai įvairiais būdais prisidėti prie antikorupcinės veiklos, duoda kartais didesnių, kartais mažiau apčiuopiamų rezultatų, bet tai yra svarbi veikla, padedanti gyventojams geriau susivokti privalomojo sveikatos draudimo ir sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo srityse. Pavyzdžiui, sprendimas patikrinti, ar gydymo įstaigos savo interneto svetainėse skelbia teisingą informaciją apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas ir bendradarbiavimą su Panevėžio TLK, buvo tikrai reikšmingas – rasta daug netikslios, klaidinančios informacijos, kurią Panevėžio TLK prašymu ASPĮ tikslino, taisė.

  

Didžiausias darbas šioje srityje nuveiktas 2017 m., kai buvo peržiūrėta 110 ASPĮ interneto svetainių ir 50-yje rasta klaidinančios informacijos. Iki 2018  m. lapkričio vidurio patikrintos 55 ASPĮ interneto svetainės. 26-ioms ASPĮ pareikšta pastebėjimų apie neatitikimus ir trūkumus arba priminimų juos ištaisyti. Gydymo įstaigoms priminta, kad gyventojams turi būti pateikiama tik teisinga informacija, nes jomis pacientai labai pasitiki. Sumažėjus klaidinančios informacijos internete, sumažėja ir korupcijos pasireiškimo rizika Panevėžio TLK veiklos zonos ASPĮ.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

  

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.