Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Tiesioginėje transliacijoje su pensininku Vydu – tai, ko nežinojote apie vaistus
Naujienos
Tiesioginėje transliacijoje su pensininku Vydu – tai, ko nežinojote apie vaistus
2016-12-06

​Gruodžio 6 d. 10 val. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) organizavo konferenciją „Būk protingas, nepermokėk už vaistus". Ji tiesiogiai internetu buvo transliuojama iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Renginį vedė bene žinomiausias Lietuvos senjoras Vydas (aktorius Aistis Mickevičius).

 


 

Konferencijos tiesioginę internetinę transliaciją buvo galima stebėti atvykus į bet kurią viešąją bibilioteką arba prisijungus prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanalo. Gyventojai savo klausimus galėjo pateikti iš anksto arba konferencijos metu.


IMG_2616.JPG 

Renginį vedė senjoras Vydas (aktorius Aistis Mickevičius). VLK nuotrauka.

 

Į gautus klausimus atsakyti pensininkui Vydui padėjo kvalifikuoti specialistai – VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys.

 

IMG_2614.JPG 

 VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė (dešinėje) ir Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė. VLK nuotrauka.

 

„Neracionalus vaistų vartojimas vis dar yra viena iš didžiausių žmonių daromų klaidų. Juk mums visiems svarbu ne tik pasveikti, bet ir sutaupyti renkantis vaistus, tačiau gyventojai to nedaro. VLK duomenimis, praėjusiais metais mūsų šalies gyventojai vien už kompensuojamuosius vaistus primokėjo 53,8 mln. eurų. Jeigu žmonės būtų rinkęsi pigesnius, generinius vaistus, visi kartu būtų sutaupę apie 32,5 mln. eurų", – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja K. Garuolienė.

 

IMG_2626.JPG 

Prieš laidą. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys. VLK nuotrauka.

 

Pasak jos, skirtingų gamintojų vaistų kainos gali skirtis kelis kartus, tačiau labai svarbu žinoti, kad visi vaistai su ta pačia veikliąją medžiaga yra tokie pat kokybiški. Kita didelė vaistų vartojimo problema – nesaikingas jų vartojimas. Kartais gyventojai perka ir vartoja daugiau vaistų nei jiems iš tiesų reikia, o tai tikrai nepagerina sveikatos.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Džiužaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja

Tel. (8 5)2370 717

El. paštas irena.dziuzaite@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos  telefono numeriu 8 700 88888.