Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Tarp išlydėtų alpinistų – ir Panevėžio TLK darbuotojas
Naujienos
Tarp išlydėtų alpinistų – ir Panevėžio TLK darbuotojas
2018-08-04

Vakar vakare prie Panevėžio miesto savivaldybės vyko Panevėžio alpinistų išlydėtuvės į Kirgizijos Tian Šanio kalnus, kur keliautojai planuoja rasti bevardę viršukalnę, siekiančią apie 4,5 km aukštį, ir ją pavadinti Panevėžio vardu. Tarp dešimties asmenų, išlydėtų į prasmingą žygį, – Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjas Raimundas Abramavičius.

 

Jau daug metų per atostogas į kalnus kopiančiam kolegai palinkėti sėkmės ir saugios kelionės susirinko būrys Panevėžio TLK darbuotojų. Įstaigos direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė visiems išvykstantiesiems linkėjo kelionėje patirti kuo mažiau streso, bet dėl visa ko kiekvienam įteikė po antistresinę priemonę – tam atvejui, jei streso išvengti vis dėlto nepavyktų. 

 

Alpinistus taip pat išlydėjo laikinasis Panevėžio savivaldybės meras Aleksas Varna, linkėjęs ekspedicijos nariams gero oro, ištvermės ir sėkmės siekiant užsibrėžto tikslo.

 

Maloniai kolegų palaikymu nustebintas R. Abramavičius, kaip ir jo bendražygiai, buvo geros nuotaikos ir tvirtino, kad šiek tiek įtampos keliautojai paprastai jaučia tol, kol išvyksta. Vėliau viskas klostosi savaime, nuosekliai. Baimintis, pasak R. Abramavičiaus, nėra dėl ko, nes visi Panevėžio alpinistai turi daug patirties, nors kartu ne visi yra keliavę.

 

Pasak alpinistų, Tian Šanio kalnuose yra ne viena lietuviškai pavadinta  viršukalnė. Savo viršūnes turi Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Dotnuva. Bus siekiama, kad 515-ojo gimtadienio proga ją įgytų ir Panevėžys. Šiais metais bus bandoma įregistruoti viršukalnių pavadinimus. Nors tą padaryti Kirgizijoje nėra paprasta,  alpinistas Vilius Šeduikis sieks geografinio lietuviškųjų viršūnių pavadinimų įteisinimo. Pirmiausia tam turi pritarti vietos bendruomenė, vėliau – rajono, apskrities vadovai, o tada įsaką dėl pavadinimų suteikimo pasirašo Kirgizijos prezidentas. Iškart visų viršukalnių įregistruoti nesitikima, tačiau tikimasi bent jau padaryti pradžią.

 

Prie Panevėžio alpinistų – Edvardo ir Valės Pundzių, Vaclovo Paplausko, Laimos Vološkevičienės, Raimundo Abramavičiaus, Juliaus Žilinsko, Tomo Vanago, Tomo Bertašiaus, Remigijaus Žilinsko ir grupės vadovo Sauliaus Jurevičiaus – prisijungs dar apie trisdešimt alpinistų iš visos Lietuvos.  Sugrįžti ekspedicijos nariai planuoja rugpjūčio 20 d.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.