Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Tęsiama partnerystė su Panevėžio gimnazijomis
Naujienos
Tęsiama partnerystė su Panevėžio gimnazijomis
2018-11-23

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) tęsia dalyvavimą Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotame jaunimo profesinio orientavimo projekte. Kaip pernai, taip ir šiais mokslo metais, įstaigos atstovai ketina susitikti su visų Panevėžio miesto gimnazijų abiturientais ir jiems papasakoti apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, jos principus, įmokų mokėjimo tvarką, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą ir kt. dalykus. Tuo pačiu trumpai pristatyti ligonių kasų veiklą ir struktūrą.

 

Pirmieji du tokie susitikimai jau įvyko: per vieną lapkričio savaitę apsilankyta Kazimiero Paltaroko gimnazijoje, o grupė 5-osios gimnazijos abiturientų mokykloje paskelbtą Karjeros dieną atvyko į Panevėžio TLK.

 

 A. Levickienė į svečius atvykusiems 5-osios gimnazijos abiturientams papasakojo apie Panevėžio TLK įsteigimą, dabartinę jos struktūrą ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė susitikimuose su abiturientais, prie kurių vienoje mokykloje prisijungė ir jaunesnių klasių mokiniai, kalbėjo apie PSD nepertraukiamumo svarbą ir sveikatos draudimo tvarką, mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo tvarką ir pan.

 

Apsilankius Panevėžio TLK 5-osios gimnazijos abiturientams, su jais bendravo ir apie savo darbą bei profesinį pasirinkimą pasakojo teisės specialistas Marius Budreika, Kontrolės skyriaus specialistė, turinti medicininį išsilavinimą, Agnė Railienė, viena iš ilgiausiai įstaigoje dirbančių darbuotojų – Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė. Svečiams taip pat parodyta vaizdo medžiaga „Sveikatos apsaugos sistema".

 

DSC_3071 - Copy.JPG 

Paklausyti apie privalomąjį sveikatos draudimą Kazimiero Paltaroko gimnazijoje susirinko daugiau kaip 100 mokinių. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

„Džiaugiamės, kad mūsų šalyje yra gabių ir pilietiškų asmenų, kurių dėka Panevėžio TLK gali visuomenei pristatyti šiuolaikiškai sukurtą vaizdo medžiagą apie sveikatos apsaugos ir PSD sistemą. Dėkojame jaunam gydytojui Evaldui Mogulevičiui už leidimą ligonių kasai, taupant biudžeto lėšas, rodyti jo kurtą filmuką, – sako Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė. 

 

Šia vaizdo medžiaga suprantamai atskleidžiama, kaip veikia sveikatos apsaugos sistema, kas ir kaip moka už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, iš kur Privalomojo sveikatos draudimo fonde (PSDF) kaupiasi lėšos, kodėl Lietuvai yra naudingi jos PSD sistemos principai – visuotinumas ir solidarumas mokant PSD įmokas.

 

DSC_3113 - Copy.JPG Savo patirtimi apie darbą ligonių kasoje ir atėjimą dirbti į įstaigą pasidalijo jauniausias Panevėžio TLK darbuotojas M. Budreika. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo apie PSD sistemą ir ligonių kasas, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai gavo prizų. Gimnazistų klausta, keliose šalyse galioja ESDK, koks yra PSD įmokos dydis šiuo metu tiems, kurie draudžiasi savarankiškai, kiek PSDF lėšų kainuoja tam tikrų ligų gydymas, ką daryti, jei pacientas, užsiregistravęs pas gydytoją, negali atvykti nustatytu laiku ir kt.

 

Dauguma gimnazistų, susitikimo pabaigoje atsakydami į anoniminės anketos klausimus, ar susitikimas jiems buvo naudingas, pažymėjo „Taip" ir paaiškino, kad apie PSD ir sveikatos apsaugos sistemą sužinojo tai, ko anksčiau nežinojo.

 

Kitas Panevėžio TLK atstovų susitikimas su abiturientais planuojamas gruodžio mėnesį.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

  

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.