Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Gydytojau, o kuo aš galiu padėti?
Naujienos
Gydytojau, o kuo aš galiu padėti?
2017-04-27

 

Šiuo metu jau sunku rasti Lietuvos gydymo įstaigą, kurioje nebūtų priminimo, kad geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena. Ir, žinoma, padėkos žodis AČIŪ. Daugelis jau tą žino ir netgi įprato naudoti praktikoje. Šitą priminimą išmokome. Matyt, reikėtų naujojo – „Gydytojau, o kuo aš galiu padėti?".

 

Šiandien televizijų ir radijo stočių laidose bus aktyviai kalbama, kokia garbinga ir reikalinga yra gydytojo profesija. Vienus medikus šiandien audringai sveikins jų vadovai, kitus – netgi apdovanos. Vieni pacientai džiaugsis, kad gydytojai puikiai atlieka savo darbą, o kiti – ir vėl bus nepatenkinti. Tačiau vargu ar kas kalbės apie tai, kad mes – ir pacientai, ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai turėtume pasistengti geriau suprasti save ir kitus, suprasti sveikatos apsaugos sistemą ir, žinoma, medikus. Gal tuomet visi kartu geresnių rezultatų pasiektume daug greičiau?

 

Mes visi turėtume ne tik išgirsti, bet ir išklausyti. Mes visi turėtume laikytis išvien – vardan sveikesnės visuomenės. Ne tik mediko pareiga kalbėti apie tai, kad reikia sveikiau maitintis, daugiau leisti laiko gryname ore, judėti – saugoti save. Tai mūsų visų pareiga – rūpintis savimi ir savo artimaisiais. Atrodo, visai paprastas receptas. Gal tik užmirštas. Šiandien – laikas jį vėl priminti.

 

Balandžio 27-ąją švenčiama Lietuvos medicinos darbuotojų diena, tad Valstybinės ligonių kasos vardu nuoširdžiai sveikinu visus mūsų šalies medikus. Daug gražių epitetų ir rašytojų citatų Jūs šiandien dar išgirsite. Aš Jums linkiu, kad pacientai Jus suprastų, kad išsipildytų Jūsų palinkėjimai pacientams. Linkiu, kad iš pacientų išgirstumėte klausimą – „Gydytojau, o kuo aš galiu padėti?".

 

Nuoširdžiai

Aurimas Baliukevičius,

VLK Informacinių technologijų departamento direktorius,

laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas