Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Sveikatos draudimo aktualijos – Pasvalio veiklioms mamoms ir senjorams
Naujienos
Sveikatos draudimo aktualijos – Pasvalio veiklioms mamoms ir senjorams
2017-05-29

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai lankėsi Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (VSB) ir susitiko su VšĮ Veiklių mamų klubo atstovėmis pasvalietėmis, taip pat Pasvalio senjorais, Pasvalio rajono savivaldybės VSB darbuotojais.

 

Ligonių kasos specialistų prašyta suteikti informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), pasidalyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) aktualijomis, skirtomis tėvams, plačiau paaiškinti dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, medicininės reabilitacijos skyrimo tvarką ir kt.

 

 

 

S. Paulauskienė (antra dešinėje) ir J. Prakapienė pirmiausia išdėstė susirinkusiesiems, kodėl taip svarbu kiekvienam Lietuvos gyventojui būti apsidraudusiam sveikatą. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir šio skyriaus atstovė Pasvalyje, vyresnioji specialistė Jurgita Prakapienė pirmiausia išdėstė susirinkusiesiems PSD sistemos visuotinumo ir solidarumo principus, paaiškino, kaip surenkami pinigai į PSDF biudžetą ir kodėl taip svarbu kiekvienam Lietuvos gyventojui būti apsidraudusiam sveikatą.

 

Plačiau kalbėta apie PSD teikiamas galimybes tėvams ir į ką jiems reikėtų atkreipti dėmesį, kokias garantijas suteikia ESDK ir kaip ja naudotis, ką daryti grįžus iš užsienio ar išvykstant į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį.

 

J. Prakapienė pasidalijo patirtimi, su kokiomis problemomis dėl PSD susiduria pasvaliečiai, išdėstė, kokia yra nėščiųjų, vaikus auginančių tėvų, studentų draudimo valstybės lėšomis tvarka, taip pat paragino į užsienį dirbti išvykstančius ir seneliams ar giminaičiams laikinai vaikus paliekančius tėvelius teisiškai įforminti vaikų globą, kad susirgę vaikai būtų visateisiai PSD sistemos dalyviai ir galėtų nemokamai gydytis Lietuvoje.

 

Jauniems susitikimo dalyviams ypač aktualus buvo PSD skolų ir jų išieškojimo klausimas, visiems – ESDK įsigijimo ir panaudojimo galimybės, kadangi Pasvalys įsikūręs Latvijos pasienyje ir dažnas prie jūros vyksta į kaimyninę šalį.   

 

 

DSC_1169 - Copy.JPG 

J. Prakapienė (antra kairėje) pasidalijo patirtimi, su kokiomis problemomis dėl PSD susiduria pasvaliečiai. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Veiklių mamų klubo Pasvalio koordinatorė Justina Nemeikšienė domėjosi, ar bus išieškomos tos PSD skolos, kurios susidariusios iki 2016 m. sausio 1 d. tiems, kurie laiku nemokėjo PSD įmokų, ar PSD įsiskolinimas gali būti išskaičiuojamas iš įsiskolinusio asmens šeimos narių ir kt.

 

Pasvaliečiai klausė, kokias sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai gali gauti tie, kurie niekur nedirba ir nėra registruoti Darbo biržoje, kokios yra būtinosios medicinos pagalbos apimtys, ar gali Lietuvoje būti apdrausti PSD Baltarusijos ar Rusijos piliečiai, kaip žinoti, ar bankų ir draudimo bendrovių siūlomas sveikatos draudimas yra naudingas besidraudžiančiajam ir kt.

 

Panevėžio TLK atstovės atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus, prisiminė įvairias situacijas, į kurias yra patekę mūsų šalies piliečiai kitose ES šalyse, neturėdami ESDK.

 

S. Paulauskienė akcentavo ne tik tai, kas susiję su ESDK ir būtinąja medicinos pagalba, bet kalbėjo ir apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, suteikiančią galimybių lietuviams gydytis bet kurioje ES šalyje planuotai.

 

Skyriaus vedėja taip pat išsakė problemas, kurių kyla gyventojams dėl reabilitacijos PSDF biudžeto lėšomis mūsų šalyje, supažindino su dantų protezavimo tvarkos pasikeitimais ir paaiškino ilgų eilių šiai paslaugai gauti susidarymo priežastis.

 

Dėl susitikimo dalyvių aktyvumo nebeužtekus laiko plačiau pakalbėti apie visų  sveikatos priežiūros paslaugų gavimo, siuntimų į konsultacijas ir tyrimų skyrimo tvarką, trumpai pristatyta informacija apie mokėjimų gydymo įstaigose teisėtumą, kaip elgtis, kai pacientui liepiama pačiam pirkti vaistų ar įsigyti medicinos pagalbos priemonių prieš operacijas. Kad būtų dar labiau informuoti, Pasvalio gyventojai pakviesti arba atvykti į ligonių kasą pasiimti duomenų suvestinių apie PSDF biudžeto lėšomis suteiktas paslaugas ir jų kainas, arba šią informaciją pasitikrinti per elektroninę bankininkystę.

 

Pasvalio rajono savivaldybės VSB direktorė Vilma Jankevičienė dėkojo ligonių kasos specialistams už naudingą informaciją ir žadėjo ateityje suorganizuoti dar vieną panašų susitikimą, kad pasvaliečiai plačiau išgirstų apie tai, apie ką nespėta padiskutuoti šiame.  

  

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob.  tel. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​