Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Svečiai iš Baltarusijos domėjosi ligonių kasų darbu
Naujienos
Svečiai iš Baltarusijos domėjosi ligonių kasų darbu
2013-06-28

Sveikatos priežiūros ekspertai iš Baltarusijos, atvykę į Lietuvą su oficialiu vizitu ir apsilankę Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), domėjosi, kaip mūsų šalyje veikia privalomojo sveikatos draudimo sistema, teiravosi apie VLK veiklą.

Svečiams rūpėjo, kaip į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą suplaukia ir kaip yra paskirstomos lėšos. Labiausiai ekspertus domino, kaip yra kompensuojami vaistai, kuriuos žmonės patys įsigyja šalies vaistinėse. Juos domino ir tai, kaip ligonių kasos centralizuotai perka vaistus ir medicinos pagalbos priemones, kurias paskirsto šalies ligoninėms, gydymo įstaigoms, kad medikai jas galėtų skirti pacientams. Svečiai ir Baltarusijos domėjosi ir tuo, kaip mūsų šalyje yra teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, kaip ligonių kasos apmoka gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas.

Išvykdami svečiai padėkojo VLK atstovams už suteiktą išsamią informaciją ir pasidalijimą vertinga patirtimi, kuri jiems bus naudinga tobulinant savo šalyje galiojančią tvarką.