Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Susitikimas su Nacionalinio vėžio instituto atstovais
Naujienos
Susitikimas su Nacionalinio vėžio instituto atstovais
2016-08-25

Rugpjūčio 19 dieną įvyko Vilniaus teritorinės ligonių kasos ir Nacionalinio vėžio instituto vadovų susitikimas. Buvo aptarta, kaip gydymo įstaiga ir teritorinė ligonių kasa vykdo tarpusavio sutartį ir įsipareigojimus, kokie pokyčiai įgyvendinami institute, kokiais veiklos rezultatais galima pasidžiaugti. Kalbėdami apie instituto veiklą, susirinkusieji diskutavo ir apie esamas problemas.

 

 

 Vilniaus TLK nuotrauka.  

 

 

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) atstovai džiaugėsi sklandžiu ir efektyviu bendradarbiavimu su Vilniaus teritorine ligonių kasa (Vilniaus TLK). Siekdama įgyvendinti sutartinius įsipareigojimus, instituto administracija atsižvelgė į šių metų pavasarį vykusių derybų dėl naujos sutarties 2016 metams metu Vilniaus TLK pateiktus pageidavimus bei pasiūlymus ir iniciavo pokyčius, kurie lėmė gerėjančius veiklos rezultatus. Vilniaus TLK, vertindama onkologiją kaip vieną iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų, kasmet sudarydama sutartis su šia gydymo įstaiga skiria papildomų lėšų paslaugų prieinamumo gerinimui.

 

Gerėjanti instituto veikla

 

Siekdama gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams, instituto administracija pakoregavo registratūros darbą. Išanalizavus telefonu besiregistruojančių pacientų srautus, buvo padidintas į skambučius atsiliepiančių darbuotojų skaičius tuo metu, kai registruojasi daugiausia asmenų ir telefonų linijos būna itin apkrautos. Taip pat buvo atnaujinta techninė įranga – registravimasis telefonu tapo sklandesnis ir kokybiškesnis.

 

Dėl pacientų eilių mažinimo institute buvo padidinta gydytojų specialistų komanda – nuo liepos mėnesio institute pradėjo dirbti du nauji gydytojai radiologai. Jų įsitraukimas į darbą lėmė didesnį paslaugų prieinamumą pacientams, sutrumpėjo paslaugų laukimo eilės.  

 

Mokymai gydytojams poliklinikose

 

„Nuo senų laikų visuomenėje vyrauja tradicija, kad dėl krūtų patologijos geriausia kreiptis į mūsų institutą. Mūsų veikla orientuota į onkologinių susirgimų gydymą, tačiau daugelis moterų į mūsų specialistus kreipiasi dėl ištyrimo, tai lemia ilgėjančias eiles pacientėms, jau sergančioms onkologinėmis ligomis. Siekdami spręsti šią problemą nutarėme priimti iš didžiausius pacientų srautus generuojančių poliklinikų gydytojus radiologus krūtų ultragarsinio tyrimo žinių tobulinimui. Jau apmokėme Antakalnio poliklinikos gydytojus, planuojame šią gerąją praktiką tęsti su Centro ir Šeškinės poliklinikomis", – pabrėžia NVI Direktoriaus pavaduotoja klinikai Aurelija Juškevičienė.

 

A. Juškevičienė taip pat pasidalijo informacija, kad institutas planuoja pradėti paskaitų ciklą apie krūtų ligų klinikines rekomendacijas šeimos gydytojams poliklinikose. Pirmoji siūloma tema – „Krūtų patologijos BI-RADS vertinimas ir klinikinės rekomendacijos". 

 

Naujų tyrimų metodų plėtra

 

Susitikime NVI ir Vilniaus TLK atstovai diskutavo apie pažangių tyrimų prieinamumo pacientams gerinimą. Aptartas Pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimas. Tai vienas iš naujausių šiuolaikinių radiologinių diagnostinių tyrimų, naudojamų daugelio piktybinių navikų išplitimui organizme nustatyti ar patikslinti. Be jo daugeliu atvejų neįmanomas visapusiškas onkologinių pacientų ištyrimas. Dažniausiai PET tyrimas naudojamas onkologiniams susirgimams (krūties, smegenų, plaučių, žarnyno, prostatos ir kitiems navikams) nustatyti, jų progresavimui vertinti, metastazių paieškai ir t. t. Tai visose Europos Sąjungos šalyse standartinė procedūra, kuri leidžia radikaliai pagerinti navikų diagnostiką ir optimizuoti gydymą.

 

„Nacionalinio vėžio instituto pacientams šis tyrimas yra būtinas. Jis leistų žymiai tiksliau nei įprastiniai tyrimų metodai vertinti ligos išplitimą, atsaką į gydymą, ligos atkrytį ir sutaupytų sveikatos priežiūros lėšas, atsisakant nereikalingų diagnostinių procedūrų ir keičiant gydymo taktikas. Lietuvoje PET tyrimas yra atliekamas dviejose universitetinėse ligoninėse. Dėl didelės kainos yra ribojamas tyrimo prieinamumas ir pacientams jis skiriamas ne visais atvejais", – pabrėžia A. Juškevičienė.  

 

Diskusijos metu Vilniaus TLK atstovai pritarė poreikiui didinti finansavimą šiam itin svarbiam ir pacientams reikalingam šiuolaikiniam tyrimui. Susitikime Vilniaus TLK ir NVI vadovai susitarė dėl būtinybės kreiptis į atitinkamas institucijas, kad planuojant kitų metų biudžetą šiam tyrimui būtų padidintos skiriamos lėšos.

 

 Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 

Rūpimus klausimus visi gyventojai gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888

 

    Kontaktai žiniasklaidai:

Eglė Matikiūnaitė

Vilniaus teritorinės ligonių kasos
    Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
    Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
    Tel. (8 5)  210 0056
    El. paštas Egle.Matikiunaite@vlk.lt  

www.vilniaustlk.lt