Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Susidomėjusiųjų ligonių kasų teikiamomis paslaugomis parodoje netrūko
Naujienos
Susidomėjusiųjų ligonių kasų teikiamomis paslaugomis parodoje netrūko
2013-10-01

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) šiais metais pirmą kartą dalyvavo tradicinėje parodoje „Expo Aukštaitija 2013“ ir sulaukė nemažo lankytojų susidomėjimo. Bene labiausiai Aukštaitijos gyventojams ir Panevėžio svečiams patiko įstaigos pasiūlyta galimybė vykstantiesiems ar vyksiantiesiems į Europos Sąjungos šalis parodos metu įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Tokių kortelių ne tik Panevėžio, bet ir kitų miestų gyventojams per tris dienas išduota beveik 200. ESDK įsigijo ir pats Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius su žmona Eugenija. Paaiškėjo, kad Panevėžio vadovas iki šiol kortelės nė neturėjo, o jo žmonos turėto dokumento galiojimas seniai pasibaigęs.

Apytiksliais skaičiavimais, prie Panevėžio TLK stendo rugsėjo 27–29 dienomis apsilankė ir konsultavosi daugiau kaip 2000 parodos lankytojų ir dalyvių. Asmenims, kuriuos TLK specialistai konsultavo privalomojo sveikatos draudimo, dalyvavimo prevencijos programose, med. reabilitacijos ir kt. klausimais, išdalinta apie 5 tūkst. įvairių rūšių lankstinukų, keli šimtai skrajučių, supažindinančių su teritorinių ligonių kasų pagrindinėmis veiklos sritimis.

Tris dienas vykusioje viktorinoje „Kodėl man naudingas sveikatos draudimas?“ jėgas išbandė apie 200 įvairaus amžiaus parodos lankytojų. Buvo ir tokių, kurie viktorinoje dalyvavo visas dienas.

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto, nors dalyvavimas parodoje įstaigai buvo naujiena ir šiek tiek kėlė nerimo, kaip pavyks informacija konkuruoti su verslo įmonėmis, galinčiomis lankytojams pasiūlyti savo produkcijos, atsakingas pasiruošimas renginiui davė teigiamų rezultatų, o dalyvavimas parodoje pranoko lūkesčius: sveikatos draudimu domėjosi ir jauni, ir garbaus amžiaus gyventojai, ryškiaspalvis Panevėžio TLK stendas ypač traukė šeimas su vaikais. Parodos lankytojai paneigė nuomonę, kad dalyvavimas prevencijos programose sveikiems žmonėms mažai aktualus – be lankstinukų apie ESDK naudojimą ir jos teikiamas garantijas, didžiausio populiarumo sulaukė lankstinukai apie prevencijos programas. Tarp vyresnio amžiaus lankytojų taip pat aktuali buvo ir siūloma informacija dantų protezavimo klausimais.

Viktorinos organizatoriai pastebėjo, kad gyventojai nelabai įsivaizduoja, kiek ligonių kasos skiria lėšų gydymo įstaigoms už gyventojų sveikatos priežiūrą, gydymą. Atspėję arba išgirdę, kad Panevėžio TLK per metus išleidžia apie 0,5 milijardo litų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, o vieno paciento gydymas 2012 m., pavyzdžiui, slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje Panevėžio TLK kainavo 4500 Lt, ligoninėje – 2000 Lt, med. reabilitacijos įstaigoje – 1600 Lt, viktorinos dalyviai tiesiog stebėjosi, bandė įsiminti skaičius, kad galėtų juos persakyti namiškiams.

Dalyvaudama parodoje „Expo Aukštaitija 2013“ Panevėžio TLK įsitikino, kad gyventojams aktualios informacijos apie ligonių kasų veiklą ir įstaigos teikiamas paslaugas skleidimas už įstaigos ribų yra teisingai pasirinktas kelias, kurį naudinga tęsti. Juolab kad ne vienas parodos dalyvis ir lankytojas nuoširdžiai dėkojo ligonių kasai už lankstų požiūrį į savo veiklą.

Nuotraukose – parodos akimirkos.


Panevėžio TLK direktoriui Jonui Narbutui ir visam TLK kolektyvui įteikta Panevėžio miesto mero V. Satkevičiaus ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus V. Matkevičiaus padėka už dalyvavimą parodoje.


Kol mero žmonai buvo išduodama ESDK, meras V. Satkevičius bendravo su Panevėžio TLK direktoriumi J. Narbutu.

  
Kitos akimirkos
Panevėžio teritorinė ligonių kasa