Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Stebėtojų taryboje aptartos pacientams palankios naujovės
Naujienos
Stebėtojų taryboje aptartos pacientams palankios naujovės
2019-04-08
Kovo 29 dieną, penktadienį, vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje aptartas Šiaulių teritorinei ligonių kasai (TLK) skirtas 2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarytos sutartys, apsvarstytos 2019 m. Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas. Stebėtojų tarybai posėdžio pradžioje pristatytas naujasis Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius, suradęs galimybę atvykti į Šiaulių teritorinę ligonių kasą, kad savo akimis pamatytų, su kokias darbais ir iššūkiais susiduria kolegos regione.  
 
Šiaulių TLK Sutarčių skyriaus vedėja Sigrida Kubilienė atkreipė dėmesį į tai, kad šiemet Šiaulių TLK PSDF biudžetas, lyginant su pernai metais, didėja 33 milijonais eurų arba 15,9 procento. Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms PSDF lėšų skirta 8,7 mln. euro arba 30,3 procento daugiau nei pernai. Greitosios medicinos pagalbos paslaugoms skirta 830 tūkst. eurų arba 11,2 procento daugiau nei pernai, slaugos, ambulatorinėms ir stacionarinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms – 14,4 mln. eurų arba beveik 12 procentų daugiau nei pernai, brangiesiems tyrimams ir procedūroms – 1,05 mln. eurų arba 13 procentų daugiau nei pernai.
 
Kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms iš Šiaulių TLK PSDF biudžeto šiemet skiriama beveik 4,9 mln. eurų arba 17 procentų daugiau nei pernai, sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms kompensuoti – 2,36 mln. eurų arba 37 procentais daugiau nei pernai, dantų protezavimo paslaugoms – 1,9 mln. eurų arba 59 procentais daugiau nei pernai.
 
S. Kubilienė priminė apie šiemet įsigaliojusius pacientams palankius pakeitimus ir naujoves. Jau pernai gruodį nuo 24 iki 52 paslaugų per kalendorinius metus padidintas PSDF biudžeto lėšomis apmokamų ambulatorinių slaugos paslaugų namuose skaičius. 
 
Nuo 2019 m. sausio padidintos šeimos gydytojo komandos teikiamų paslaugų bazinės kainos, o gydymo įstaigoms sudarytos sąlygos įdarbinti papildomą šeimos gydytojo komandos paslaugas teikiantį slaugytojo padėjėją, gyvensenos medicinos specialistą, socialinį darbuotoją ar kineziterapeutą, papildomai apmokama už burnos higienisto paslaugas, dviem kraujo tyrimais papildytas paslaugų, už kurias mokamas skatinamasis priedas, sąrašas. Nuo šiol ligonių kasos be kitų tyrimų apmoka ir už gliukozės tolerancijos mėginio atlikimą nėščiajai ir už nėščiosios kraujo tyrimą dėl hepatito B (HBsAg).    
 
Pranešėja atkreipė dėmesį, kad šiemet Šiaulių TLK sudarė 382 sutartis su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ), vaistinėmis ir optikomis, iš jų 8 sutartys sudarytos su naujomis ASPĮ. Per pastaruosius penkerius metus Šiaulių TLK su įstaigomis sudaromų sutarčių skaičius išaugo beveik ketvirtadaliu.  
 
Nuo 26 iki 78 procentų per metus išaugo ir elektroninių receptų kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms (MPP) išrašymo apimtys.
 
Dalyviai informuoti, kad Šiaulių TLK veiklos zonoje prie asmens sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusių asmenų skaičius per 2018 m. sumažėjo 1,9 procento.
 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Irena Budrienė
Šiaulių teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.