Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Sergantieji diabetu supažindinti su jiems svarbiomis aktualijomis
Naujienos
Sergantieji diabetu supažindinti su jiems svarbiomis aktualijomis
2018-11-21

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Kontrolės skyriaus specialistai šios savaitės pradžioje buvo pakviesti į Panevėžio diabeto draugijos „Viltis" konferenciją, skirtą Pasaulinei diabeto dienai paminėti. Joje pristatė informaciją šia liga sergantiesiems aktualiais klausimais.

 

Konferencijoje priminta, kad šiuo metu pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau kaip 425 mln. žmonių. Dar 352 mln. turi didelę riziką susirgti. 327 mln. sergančiųjų yra darbingo amžiaus asmenys, t. y. 20–64 metų. Lietuvoje sergančių asmenų skaičius 2017 m. siekė per 107 tūkst. Dauguma atvejų yra 2-ojo tipo cukrinis diabetas, kurio galima išvengti taikant sveikos gyvensenos principus.

 

 

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyr. specialistas Zenonas Paulavičius atsakė į renginio dalyvių klausimus apie vaistus ir medicinos pagalbos priemones. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TLK atstovai kalbėjo, kokias paslaugas diabetikams gali suteikti šeimos gydytojas, kaip kontroliuojama ši liga, kokios ilgalaikio stebėjimo paslaugos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kokie yra cukrinio diabeto stebėsenos rodikliai, kuriuos renka Panevėžio TLK ir kt.

 

Renginio dalyviai supažindinti su vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo naujovėmis, ypač atkreiptas dėmesys į tai, kad didėjo nuomojamų medicinos prietaisų pasirinkimas cukriniu diabetu sergantiems žmonėms ir kad pacientai, kurių sveikatos priežiūrai namuose reikalingos išmaniosios insulino pompos, jau gali jas išsinuomoti PSDF biudžeto lėšomis.

 

DSC_3098.JPG 

Panevėžio diabeto draugijos „Viltis“ nariai susirinko į Pasaulinei diabeto dienai skirtą konferenciją. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Dalyvavusieji konferencijoje domėjosi, kodėl gydytojai negali diabetikams išrašyti iš karto metinės kompensuojamų diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti normos, koks gydytojas specialistas gali išrašyti reikalingų vaistų, ar gali gydytojas išimties atvejais išrašyti konkretų, pacientui tinkantį vaistą, nors jo kompensuojamųjų vaistų sąraše nebėra, kiek PSDF biudžeto lėšų kainuoja 1 paciento apsilankymas pas gydytoją ir kt.

 

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus specialistai atsakė į užduotus klausimus ir plačiau paaiškino vaistų kompensavimo ir skyrimo tvarką.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

  

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.