Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > SMS žinutė kvies pasitikrinti sveikatą Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojus
Naujienos
SMS žinutė kvies pasitikrinti sveikatą Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojus
2017-04-19

„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius" – tokio turinio SMS žinutę balandžio 17–30 dienomis gaus Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu".

 

„Dar nedaug žmonių pasinaudoja nemokamomis ligų prevencijos programomis. Nepavyksta ženkliai sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio, nes pasitikrinti ateina per mažai žmonių. Norime kreiptis į visuomenę, kad gyventojai suprastų esantys patys atsakingi už savo sveikatą", – pabrėžia Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika.

 

 

 

Šiaulių TLK direktorius R. Mažeika. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Dėl minėtų onkologinių ligų Lietuvoje atliekami nemokami tyrimai pagal prevencijos programas.  Nepasitikrinusieji sveikatos laiku rizikuoja, kad liga gali būti aptikta per vėlai. Pusantro milijono šalies gyventojų kviečiami dalyvauti prevencijos programose, tačiau šia galimybe pasinaudoja tik kas antras gyventojas. „Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 18 tūkstančių naujų vėžinių susirgimų, iš kurių trečdalio galima išvengti. Svarbu, kad visuomenė sužinotų apie vėžio prevencijos programas ir naudotųsi nemokama galimybe pasitikrinti. Ši socialinė iniciatyva gelbės žmonių gyvybes", – įsitikinęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

 

SMS žinute primenama, jog svarbu laiku pasitikrinti sveikatą pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos vėžio prevencines programas. Jei žmogus nėra prevencinėse programose nustatyto amžiaus, jis kviečiamas paraginti savo artimuosius ar pažįstamus, turinčius galimybę nemokamai išsitirti pagal amžių. Be to, svarbu nepamiršti, kad tikrintis būtina periodiškai.

 

 

Prie VLK ir POLA inicijuoto projekto prisijungė Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva", „Telia" ir „Tele2" bei didžiausias šalyje naujienų portalas „Delfi", „TV3" televizija ir „JCDecaux Lietuva", radijo stotis „EXTRA FM", savaitraštis „Lietuvos sveikata". Šio projekto globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 

Tuo pat metu, kai gyventojams bus siunčiamos SMS žinutės, TV3 televizija, naujienų portalas DELFI.lt, savaitraštis „Lietuvos sveikata", lauko reklamos įmonė „JCDecaux Lietuva" irgi ragins gyventojus nedelsti ir kreiptis į šeimos gydytoją. POLA jau yra išleidusi plakatus, skirtus kovai su vėžiu, jie kabės pirminės asmens sveikatos priežiūros ir kitose gydymo įstaigose.

 

Tikimasi, kad šis socialinis projektas bus tęstinis ir SMS žinutės turėtų būti siunčiamos kartą per metus. Visos minėtos telekomunikacijų, žiniasklaidos ir reklamos verslo įmonės projekte dalyvauja savo lėšomis.

 

SMS žinutes netrukus gaus ir kitų šalies regionų gyventojai.  Panevėžio ir Utenos apskrityse pranešimai išplatinti balandžio pradžioje. Socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu" startavo šių metų vasario 2 dieną.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​