Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > SAM ir VLK vadovai aptarė sveikatos srities aktualijas
Naujienos
SAM ir VLK vadovai aptarė sveikatos srities aktualijas
2014-09-04

Rugsėjo 3 d., trečiadienį, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė susitikusi su Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovu Algiu Sasnausku aptarė svarbiausias aktualijas sveikatos priežiūros srityje, pacientams suteiktų paslaugų apmokėjimo klausimus, numatomas naujoves gydymo sektoriuje, kurios svarbios tiek medikų, tiek pacientų bendruomenėms.

Susitikimo metu taip pat buvo analizuojama, kaip vykdomas 2014 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, aptartos 2015 m. PSDF prognozės, pagal kurias šis biudžetas turėtų augti beveik 300 mln. litų.

Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė pabrėžė VLK kuruojamų prevencinių programų naudą, pagal kurias moterys ir vyrai gali nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos vėžio, taip pat sužinoti, ar nėra grėsmių susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Akcentuota, kad yra svarbu ieškoti naujų būdų ir formų, kaip būtų galima žmones paskatinti dar aktyviau dalyvauti šiose prevencinėse programose, kaip juos sudominti ir įtraukti. Tai svarbu, nes kuo anksčiau diagnozuojama klastinga liga, tuo lengviau galima išgydyti pacientą.

Šiame susitikime dalyvavo ir likusi Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė bei specialistai, taip pat ir VLK vadovybės atstovai.

Plačiau – fotoreportaže.

 

20140903_165220.jpg 

VLK direktorius Algis Sasnauskas (pirmas iš dešinės) ministrei ir ministerijos vadovybei pristatė aktualijas sveikatos priežiūros srityje, tendencijas, 2015 m. planus, aptarė realią situaciją dėl pacientams suteiktų paslaugų apmokėjimo. Susitikime dalyvavo ir VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas (šalia VLK direktoriaus) ir VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė, kurie pasisakė pagal savo kuruojamų sričių klausimus.

 

20140903_165139.jpg 

Kaip sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus sveikatos priežiūros sektoriuje klausėsi ne tik ministrė R. Šalaševičiūtė. Kartu su ja aktyviai dalyvavo ir viceministras Gediminas Černiauskas (pirmas iš kairės), kancleris Vytautas Bakasėnas, viceministras Erikas Mačiūnas.

 

 20140903_163508.jpg

 Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė išsakė nuomonę, kaip svarbu kuo daugiau pacientų paskatinti dalyvauti prevencinėse programose. Juk kuo daugiau išgelbėtų pacientų, tuo daugiau laimingų ir besišypsančių šeimų.

 

 

 20140903_162047.jpg

Susitikime dalyvavo ir VLK Sutarčių skyriaus vedėja Violeta Tylienė (pirma iš kairės), Ekonomikos departamento direktorė Lina Puidokienė, Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius. 

 

 

20140903_162536.jpg 

 Belaukiant ministrės R. Šalaševičiūtės, grįžtančios iš kito susitikimo, su VLK vadovybe bendravo ir svarbias aktualijas sveikatos priežiūros srityje aptarinėjo sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas, kancleris Vytautas Bakasėnas, viceministras Erikas Mačiūnas.

 

VLK nuotraukos