Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Rožyno bendruomenei – apie sveikatos draudimą ir „Sodros“ išmokas
Naujienos
Rožyno bendruomenei – apie sveikatos draudimą ir „Sodros“ išmokas
2017-10-27

Panevėžio miesto Rožyno bendruomenė jau antrą kartą į susitikimą pakvietė Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovus. Prieš 4 metus viešėję šioje bendruomenėje, Panevėžio TLK specialistai dar kartą pakviesti į diskusiją apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas. Diskusijos tema – „Žinok ir sveik!" Susitikime su bendruomene taip pat dalyvavo „Sodros" Panevėžio skyriaus direktorius Alfonsas Petrauskas ir Klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Asta Šaparnienė, pasakoję renginio dalyviams apie pensijas, išmokas ir PSD įmokų išieškojimą.

 

 DSC_1718.JPG Panevėžio TLK nuotr.

 

Panevėžio TLK atstovai gausiai į diskusiją susirinkusiems rožyniečiams pristatė ligonių kasų misiją, Panevėžio TLK biudžetą, skiriamą maždaug 400 tūkst. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, teisę būti draustam PSD tik vienoje šalyje.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė supažindino su PSD Lietuvoje principais ir ką gyventojams aktualu žinoti apie šį draudimą: kokio dydžio yra PSD įmokos, kas jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis. Bendruomenės nariams aiškinta apie PSD, kai nutraukiama darbo sutartis ar asmuo išbraukiamas iš Darbo biržos sąrašų, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai baigiasi asmens PSD, kokias teises ir prievoles turi asmenys su 30 metų būtinuoju darbo stažu, studentai, tėvai, auginantys vaikus, taip pat grįžusieji iš užsienio, Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys kitose  Europos Sąjungos šalyse ir kt.

 

Susirinkusieji supažindinti su Europos sveikatos draudimo kortelės svarba, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros sąlygomis, dantų protezavimo, kompensuojamo PSDF biudžeto lėšomis, tvarkos pasikeitimais ir pastangomis trumpinti laukiančiųjų dantų protezavimo eilę Panevėžyje.

 

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Stukienė apžvelgė prevencijos programas ir jų svarbą, informavo apie galimą mergaičių skiepijimą nuo žmogaus papilomos viruso, kitąmet planuojamą kūdikių skiepijimą nuo rotavirusinės infekcijos, iš PSDF apmokamas slaugos paslaugas namuose ir skatinamąsias slaugytojų teikiamas paslaugas, žmonių su negalia sveikatos priežiūrą. Bendruomenei kalbėta apie sąnarių endoprotezavimo PSDF lėšomis tvarką, mokėjimus už paslaugas, šeimos gydytojų išrašomus siuntimus, tyrimų apmokėjimą ir kt. 

 

Rožyno bendruomenės nariai klausė, ar paveldima dantų protezavimo išlaidų kompensacija, apgailestavo dėl ilgos laukiančiųjų dantų protezavimo eilės, taip pat domėjosi klausos aparatų, medicininės reabilitacijos skyrimo tvarka, piktinosi ilgomis eilėmis pas gydytojus konsultantus ir tuo, kad, susimokėjus už paslaugą, ji suteikiama nedelsiant. Renginio dalyvius domino, kodėl ne visų privačių odontologijos klinikų gydytojų išduoti siuntimai suteikia teisę kitoje įstaigoje paslaugas gauti nemokamai, kas yra skubioji pagalba ir kaip ligoninės priėmimo skyriaus medikai nustato, kur ji baigiasi, kai liepia pacientui susimokėti už suteiktą paslaugą.

 

Panevėžio TLK atstovai atsakė į gyventojų klausimus, diskutavo, dalijosi turima spausdinta ligonių kasų informacija, bendruomenės pirmininkei Romai Šerplienei įteikė Panevėžio TLK metraštį ir Valstybinės ligonių kasos leidinį – kad bendruomenė labiau susipažintų ne tik su Panevėžio TLK veikla, bet ir su visa Lietuvoje daugiau prieš 20 metų atkurta privalomojo sveikatos draudimo sistema.

 

 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Kontaktai žiniasklaidai:

     Angelė Valentinavičienė

     Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

     El. paštas angele.valentinaviciene@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.